Na súťažnom festivale filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm 2016 sa predstaví 110 súťažných dokumentárnych filmov a 4 nesúťažné snímky. Nahliadnite do filmového katalógu pre viac informácií. Malú ochutnávka filmov ponúka sekcia trailerov.

Bruce Bucklin zdroj: Ekotopfilm

Medzinárodnej porote bude už tradične predsedať Bruce Bucklin, dlhoročná festivalová stálica, ktorá je s nami od roku 2001.

Medzinárodná porota 2015 Zdroj: Kathryn Pasternak

O víťazoch rozhodne Medzinárodná porota zložená z odborníkov z umeleckých či vedeckých sfér.

Sandy Cannon-Brown zdroj: Sandy Cannon-Brown

Tento rok posilní rady Medzinárodnej poroty hosťujúci člen zo Spojených štátov, filmárka Sandy Cannon-Brown. Sandy počas prvého festivalového dňa oslávi svoje 69. narodeniny. Vďaka svojej práci filmárky precestovala celý svet, no teraz sa sústredí na jej vlastný ,,dvor” – zátoku Chesapeake Bay, najväčšie ústie v Spojených štátoch. Jej posledný film Beautiful Swimmers Revisited o známom miestnom druhu kraba modrého, mal premiéru v marci tohto roku na Environmentálnom filmovom festivale v hlavnom meste Washington DC. Sandy je zakladateľkou a zároveň prezidentkou spoločnosti VideoTakes, od roku 1985. Taktiež je riaditeľkou Centra environmentálneho filmu na American University, kde viac ako 10 rokov prednáša vizuálne médiá a kde získala svoje tituly, BA a MA. V roku 2011 bola na American University vymenovaná za Mimoriadneho profesora. Sandy je bývalou prezidentkou (2011-2012) organizácie Women in Film & Video DC a držiteľkou prestížnej ceny Woman of Vision.

Víťazi výherných filmov budú slávnostne ocenení v piatok 20. mája 2016 v Zrkadlovej sieni v Primaciálnom paláci. Podujatie je na pozvánky.

Komentáre