Na úvod je potrebné povedať, že Peter Káčer, správca Nadácie TA3, je veselý štyridsiatnik s diagnózou detská mozgová obrna. Svoj život však žije plnohodnotnejšie, ako mnoho zdravých ľudí. Napriek fyzickému hendikepu sa neschoval, ale zabojoval. Nechcel byť odkázaný na pomoc druhých a vďaka „tvrdej hlave“ sa mu podarilo zamestnať sa tým, že pomáha ľuďom, ktorí si sami pomôcť nevedia, alebo nemôžu. Jeho zapálenie je dôveryhodné aj pre jeho vlastné postihnutie.

Po vyštudovaní vysokej školy začal pracovať ako Správca Nadácie TA3, neskôr aj ako moderátor relácie Cesta do života. A tu niekde sa zrodil charitatívny projekt „Naprieč Slovenskom bez obmedzení“, ktorého názov neskôr zľudovel a dnes Petra pozná celé Slovensko ako „Káčera na bicykli“.

Po dvoch úspešných projektoch Káčer na bicykli: Naprieč Slovenskom 2014 a Káčer na bicykli: TA3 – TATRY 2015 sa už niekoľko mesiacov pripravuje a intenzívne trénuje, aby opäť pokoril cesty Slovenska, tentokrát Naprieč východným Slovenskom. Charitatívna akcia je naplánovaná na prvý augustový týždeň roku 2016.

Počas siedmych dní prejde na svojom špeciálne upravenom bicykli sedem etáp, pričom počas každej etapy bicykluje za konkrétny príbeh a za konkrétnu pomoc.

Svojou charitatívnou jazdou na bicykli vzbudzuje v ľuďoch empatiu a zároveň ňou upozorňuje na finančnú charitatívnu sms zbierku, ktorá je sprievodnou akciou tejto tour.

V neposlednom rade je táto veľkolepá akcia nielen charitatívna, ale aj ekologická. Na bicykli, ktorý je  ekologickým dopravným prostriedkom, nezaťažuje naše životné prostredie.

Viac sa o tejto mimoriadnej akcii, Petrovej ceste, ale aj o spolupráci Nadácie TA3 s festivalom Ekotopfilm – Envirofilm dozviete na besede v Hoteli Tatra v Bratislave 18.5.2016 od 17.40 do 18.30 hod s názvom Káčer na bicykli, na ktorú vás pozýva sám Peter.

Nadácii TA3 ĎAKUJEME za podporu a inšpiratívny príbeh, ktorý rozbúchal naše srdcia.

Komentáre