Filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet prichádzajú do mesta Nitra na celé dva dni! Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta v pondelok a utorok 9.-10. marca 2020 do Mlyny Cinemas. Pre návštevníkov máme pripravený pestrý filmový program, ktorý prináša široké spektrum tém. Okrem jedinečných filmov z celého sveta prinášame aj dve sprievodné diskusie „Palmový olej a pytliactvo. Je Sumatra raj alebo peklo na Zemi?“ a „Plasty a ekológia“

.

Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Pokračujeme večerným programom pre širokú verejnosť, všetky vekové kategórie sú vítané! Filmový program od 16:00 do 21:30 poskytne pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku.

.

Filmový večer je obohatený o zaujímavé diskusie. V rámci diskusie Palmový olej a pytliactvo. Je Sumatra raj alebo peklo na Zemi? sa v pondelok o 18:00 vďaka Tomášovi Šmátralovi dozviete viac o zachraňovaní pralesov a ohrozených druhov živočíchov. A v utorok o 18:00 diskusia Plasty a ekológia bude venovaná viacerým aspektom vplyvu plastov na životné prostredie.

Zdroj: NEPZ

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prinášame do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zaujme svoje miesto v Nitre v pondelok a utorok 09.-10. marec 20120 v Mlyny Cinemas.

Vstup voľný! Tešíme sa na vás 🙂

Komentáre