Festival Ekotopfilm má na Slovensku dlhoročnú tradíciu, no teraz prichádza aj k našim susedom do Česka. Už zajtra 15.10. 2016 odštartuje 1. ročník v Hoteli Olšanka v Prahe. Predstaví sa vyše 80 úžasných dokumentárnych filmov z celého sveta. Uvidíte filmy, ktoré zobrazujú krásu a bohatosť prírody, predstavia najnovšie technológie a vedecké objavy či poukážu na závažné problémy lokálneho i globálneho charakteru.

Pozrite sa na malú ukážku toho, čo 5 dňový festival Ekotopfilm prináša:

Pravdivý príbeh o úbytku žralokov si môžete pozrieť vo filme Ryba za stovky dolarů

http://www.youtube.com/watch?v=p9O3MsxfxyQ

Vo filme Ewaldova záhrada je zobrazená téma, ktorá trápi celý svet – sucho. V Senegale je situácia už neúnosná. O tejto téme a natáčaní v Afrike sa môžete porozprávať aj osobne s tvorcami filmov, stačí prísť.

http://www.youtube.com/watch?v=Y2Z9Q-r3my8

Filmový festival bude obohatený aj zaujímavými prednáškami a diskusiami. Vystúpia rôzne zahraničné osobnosti s aktuálnymi témami, ktoré stoja za vypočutie. Predstaví sa Tomáš Sedláček, s ktorým sa môžete zamýšľať nad budúcnosťou našej Zeme a bývalý prezident Microsoft Europe a kouč úspešných lídrov spoločností po celom svete Jan Mühlfeit, ktorý poradí ako správne podporiť detský potenciál.

Myslelo sa aj na na našu mladú generáciu, a ako to je už zvykom aj u nás na Slovensku, doobedné hodiny budú venované v rámci Blokov detských filmov práve jej. Detičky sa takisto môžu tešiť na kopec zábavy.

Český Ekotopfilm prichádza s veľmi údernou myšlienkou: “Dochází nám herci.” Čo si o tom myslíte? Záleží vám na budúcnosti našej Zeme? Príďte sa o tom presvedčiť a porozprávať na festival do Prahy od 15. do 19.10. 2016 v Hoteli Olšanka. Tešíme sa na vás! 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=Ep3jEY7OMLI

A nezabúdajte, vstup je už tradične ZADARMO! 🙂

Celkový program, ktorý vás čaká počas piatich festivalových dní nájdete –TU

Komentáre