Mesto Košice ako prvé mesto na Slovensku získalo titul Európske mesto športu, rozhodla o tom medzinárodná organizácia ACES Europe a udelila tento titul Košiciam pre rok 2016.

Cieľom projektu European City of Sport je zaujať čo najväčší počet obyvateľov mesta všetkých generácií, ale aj jeho návštevníkov. Zaujímavými aktivitami chce mesto primäť k športu aj ľudí, ktorí doteraz nešportovali, alebo športovali iba ojedinele. Nezabúda ani na sociálne odkázaných ľudí, ktorí budú môcť športovať bezplatne, taktiež hendikepovaných občanov a seniorov. Zároveň je tento titul okrem prvotnej snahy propagovať šport aj vecou pozitívneho zviditeľňovania mesta doma i v zahraničí. 

Medzinárodný maraton mieru v Košiciach, zdroj: emskosice.sk

História športu v Košiciach siaha do roku 1924, kedy bol v meste založený najstarší európsky a druhý najstarší svetový maratón – Medzinárodný maratón mieru.

V súčasnosti si mesto Košice uvedomuje, že rozvoj športu nie je len záležitosťou úspešne zvládnutých prestížnych podujatí, ale aj výsledkom dlhodobej systematickej práce, preto chce investovať viac peňazí aj do infraštruktúry, opraviť školské športové areály a vystavať nové moderné športové zariadenia, ktoré budú slúžiť športovcom, ako aj širokej verejnosti. Myšlienku rozvíjať športového ducha môžeme len vyzdvihnúť a pevne veríme, že v budúcnosti sa k tejto snahe zapoja aj ostatné mestá.

.

Ako zástancovia zdravého, udržateľného životného štýlu do Košíc s festivalom zavítame 20. – 21. októbra. V priestoroch Kasární/Kulturparku máme pre vás pripravený pútavý filmový a sprievodný program. Na svoje si príde aj naša mladá generácia, pre ktorú je v doobedných pripravený špeciálny program Junior festival, pre prihlásené základné a stredné školy.

Na záver len dodáme, že výber atrakcií v Košiciach je naozaj bohatý, stačí si len vybrať podľa vlastnej chuti. Nezabudnite si svoje chvíle strávené v Košiciach zaznamenať a odfotiť sa pri prvom fotopointe na Slovensku, ktorý nájdete na Námestí osloboditeľov.

Komentáre