Zdroj: DB Schenker

Balíme a vyrážame do Žiliny aj so živými stromčekmi. Prinášame ich deťom, aby aj oni mohli aktívne pristupovať k ochrane prírody.

Zdroj: DB Schenker

Junior festival určený pre deti nie je len o zábavných a náučných filmoch o životnom prostredí, ale aj o prednáškach z praxe, ktoré taktiež podporujú environmentálne vzdelávanie. S jednou zaujímavou a obohacujúcou prezentáciou prichádza aj logistická spoločnosť DB Schenker. V spolupráci s organizáciou Lesy SR priniesli minulý rok aktivitu s názvom „Príbeh lesa od semena po strom“, na ktorej sa zúčastnilo už viac ako 5000 detí. Zmyslom je rozdávať sadenice stromčekov, ktoré by deti mali zasadiť a sledovať ako rastú. Týmto spôsobom sa aj mladí môžu aktívne zapojiť do podpory zachovania a rastu nášho životného prostredia.

Zdroj: DB Schenker

Logistická a prepravná spoločnosť DB Schenker je partnerom festivalu Ekotopfilm – Envirofilm  už niekoľko rokov. Sme radi, že na našej tour potešíme ďalšie deti. Okrem darčekov v podobe sadeničiek sa školáci počas prednášky odborníkov dozvedia, ako sa pestujú stromy, ako sa o ne lesníci starajú, čo všetko nám lesy prinášajú a aj to, koľko stromov a ako rýchlo by sme museli vysadiť, aby sme vykompenzovali celosvetovú produkciu CO2.  

Sadenie stromčekov na školách

Aby ste mali predstavu, že táto aktivita má veľký význam, pozrite sa čo dokáže viac ako 2500 stromov, ktoré počas minulého ročníka Junior festivalu rozdala spoločnosť DB Schenker.

  • Každý deň vyprodukujú kyslík pre 10 000 ľudí.
  • Majú rovnaký ochladzujúci účinok ako 25 000 izbových klimatizačných jednotiek.
  • Ak by sa všetky stromy vysadili do jedného parku, dokázali by znížiť počet baktérií v mestskom vzduchu až o 90% a výrazne by znížili hlučnosť a prašnosť v okolí parku.

Zdroj: DB Schenker

Takže my už len naložíme posledné kusy stromčekov a ideme. Už sa na vás tešíme a vy? 🙂

Komentáre