S naším bohatým program navštívime 23. októbra mesto Pezinok. Nájdete nás v Dome kultúry

Zdroj: pezinok.sk

Náš festival privítal i primátor mesta Pezinok – Oliver Solga: „Ekológia a životné prostredie zohrávajú v živote Pezinčanov dôležitú úlohu. Mesto je obklopené prírodou, vinohradmi, lúkami a lesmi a naši občania veľmi citlivo reagujú na každú negatívnu zmenu, ktorá sa v tejto oblasti má udiať. V najväčšej miere sa to prejavilo pri nezmyselnom podnikateľskom zámere vybudovať na okraji mesta, v lokalite Nová jama, skládku komunálneho odpadu. Zabránil tomu až vzácne jednotný postup vedenia mesta, občianskych aktivistov a občanov, ktorí svojim odporom ku skládke vyslali jasný signál nielen developerovi a štátnym orgánom, ale aj celému Slovensku, že zdravé a štandardné životné prostredie je devíza, s ktorou sa neobchoduje.“

Program pre verejnosť začíname filmom DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM. Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Príďte si pozrieť príbeh, ktorý je výchovný a zároveň „chutne“ zábavný. O 17:00 nás čaká krásny film z réžie Erika Baláža o krásnej divokej slovenskej prírode – ŽIVOT V OBLAKOCH.

Nenechajte si ujsť jedinečnú šancu! Po premietaní tohto filmu bude prebiehať diskusia s tvorcami. Chalani z Arolla Film sa nám sprostredkujú ich nadšenie pre divokú prírodu a ukážu ako dokáže film prispieť k ochrane konkrétnych území divokej prírody. Okrem filmárčiny priblížia aj aktuálne problémy ochrany prírody na Slovensku. Čo hovoria filmári na súčasný stav odlesňovania? Poznáte stupne ochrany chránených území? Aké sú aktuálne výzvy a riešenia pre fungujúcu ochranu prírody na Slovensku?

O 19:00 príde na rad populárny film SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, v ktorom sa dozvieme prečo musíme dnešný trend tzv. rýchlej módy spomaliť. Dokument BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST nám rozpovie čo to o mestách budúcnosti, pozrieme sa do minulosti, ukážeme si súčasnosť aj vyhliadky do budúcnosti urbanizácie. Večer ukončíme v poradí posledným filmom GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA o najsvätejšej a zároveň najzatracovanejšej rieky sveta – Gangy.

Veríme, že sme vás zaujali Pezinok a prídete nás pozrieť. Vstupné máme ZADARMO! 🙂 

Komentáre