S naším festivalom prichádzame do mesta Senec. 25. októbra nás nájdete v Kine Mier s úžasným programom. Veď posúďte sami 🙂

Zdroj: senec.sk

Podujatie privítal aj sám primátor mesta Senec Karol Kvál: „Som rád, že v našom meste opäť môžeme privítať festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM. Jeho ekologický obsah už tradične oceňujú naše školopovinné deti, ale aj dospelí, ktorí využívajú možnosť bezplatne si pozrieť zaujímavé filmy s touto tematikou. Tento rok chceme osloviť nielen deti, študentov a ľudí v produktívnom veku, ale aj seniorov, ktorí sa tiež zaujímajú o životné prostredie.“

Program pre verejnosť otvárame o 16:00 dokumentom ŽIVOT V OBLAKOCH vhodným aj pre rodiny s deťmi.

Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Pozývame vás na film DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM. 

A viete, ako to je s plytvaním jedla na Slovensku? Prezradí a na vaše otázky odpovie Bohumila Tauchmannová, autorka mnohých projektov spoločenskej zodpovednosti, v zaujímavej diskusii venovanej téme tzv. food waste, ktorá bude prebiehať hneď po filme o 18:00. 

V programe pokračujeme dokumentom SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, ktorý nám prezradí, prečo je dôležité dnešný trend tzv. rýchlej módy spomaliť. BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST je v poradí ďalším filmom večera, zachytáva najnovšie trendy, perspektívy a aktérov ovplyvňujúcich naše mestá. Dokumentárny film GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA nám večer uzavrie príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých. Je zdrojom života a inšpirácie, ako aj smrti, znečistenia a tragédie. 

Veríme, že sme vás zaujali Senec. Vstupné je u nás ZADARMO! Tešíme sa na vás 😉

Komentáre