Milí festivaloví nadšenci, pozývame vás na dokumentárny film KANOPÍ o pozorovateľni prírody, nádhernom domčeku v stromoch, vo výške 25 nad zemou, v strede džungli, v prírodnej rezervácií Gandoca Manzanillo, v Kostarike. Projekt vznikol vďaka Petrovi Garčárovi, ktorý žije na Kostarike a má nulový dopad na okolitý ekosystém. Po filme bude prebiehať s autorkou filmu Luciou Kašovou diskusia.

Peter Garčár

Slovák Peter Garčár si v Kostarike postavil unikátny dom na strom, pretože chcel ochrániť aspoň kúsok dažďového pralesa a zároveň žiť priamo v exotickej prírode. Za tento nevšedný projekt získal Oscara za ekoturizmus. Dom je zavesený v korunách stromov Nispero, vo výške dvadsaťpäť metrov. Jediným viditeľným zásahom ľudskej činnosti do prostredia sú visiace tenké laná. Pri stavaní nepoužili žiadne skrutky či klince. A takýto je výsledok.

Už 24. mája v stredu o 18:20 v Bratislave a 25. mája vo štvrtok v Banskej Bystrici nám autorka filmu Kanopí Lucia Kašová spolu s ,,tarzanom‘‘ Martinom Bendžalom porozprávajú o zážitkoch z Kostariky; Lucia ako režisérka príbehu projektu Nature Treehouse Observatorio Petra Garčára, Martin ako cestovateľ, ktorý hľadal nový domov mimo Slovenska a nakoniec ho predsalen našiel v rodnej domovine. Nenechajte si ujsť diskusiu o cestovaní, udržateľnosti, životnom štýle. Čakáme vás! 

Komentáre