Národné parky sú jedna z tém nášho májového festivalu. Na čo sú potrebné prírodné rezervácie? Paul Lister, zakladateľ nadácie The European Nature Trust, majiteľ rezervácie Alladale Wilderness Reserve, kde sa snaží prinavrátiť pôvodné rastlinstvo a živočíšstvo Škótskej vysočiny, spolu so zástupcami zahraničných národnych parkov budú v stredu 24. mája o 18:00 v Hoteli Tatra v Bratislave diskutovať, prečo je v súčasnosti nevyhnutné spravovať prírodné dedičstvo. V rámci diskusie sa predstaví aj Veľvyslanectvo Brazílie s Národným parkom Tijuca. Diskusia bude moderovaná Ludwigom Baginom.

Po 20 rokoch strávených v nábytkárskom priemysle zmenil Paul Lister celkový pohľad a prístup k životu. Príčinou bol hlavne zlý zdravotný stav jeho otca. Po prekonaní týchto životných prekážok dostal Paul nový zmysel života. V roku 2000 založil The European Nature Trust, organizáciu zameranú na environmentálne a vzdelávacie projekty v Škótsku a Rumunsku. V roku 2003 odkúpil rezerváciu Alladale Wilderness Reserve v Škótsku, ktorej hlavným cieľom je obnova eko turistiky. 

„Zameriavame sa na ochranu európskej divočiny,

ktorá ešte ostala a obnovu už zdevastovaných miest.“

Paul Lister

Sme veľmi radi, že Paul Lister prijal naše pozvanie na tohtoročný májový festival. Už teraz sa neho a samozrejme všetkých vás tešíme! 🙂

Komentáre