Za kultúrou netreba chodiť do ďalekého Londýna, Hidepark nájdeme aj na Slovensku, priamo v meste Nitra. A čo by to bolo za kultúrne centrum bez nás? Žarty bokom, sme veľmi radi, že Nitrančania si budú môcť opäť pozrieť výber dokumentárnych filmov festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

hidepark.sk

Hidepark vznikol v roku 2010 s pôvodným zámerom vytvoriť hudobný klub, kedže v tejto dobe sa zatvorili dva undergroundové kluby v Nitre. Našlo sa miesto – opustená lúka, ktorú trebalo očistiť od odkaliska a odpadu z čiernej skládky. Prvé akcie sa konali pod vojenským stanom s pozvanými DJs, časom ale prichádzali podnety a nápady od kamarátov a návštevníkov. Takto v Hideparku vznikol petanque, grill zóna, U – rampa, parkour, pumptrack, komunitná záhradu, pódium, kuchynka a zázemie pre dobrovoľníkov.

Pozrite si, ako to v takom Hideparku vyzerá, ako vznikal a ako sa mu darí.

Výber krátkych festivalových filmov si môžete vychutnať už čoskoro, 29. júla 2017 na podujatí TAK INAK. V mesiaci august vás čakajú zvlášť večerné premietania, ktoré by sa mali uskutočniť každý štvrtok (3.8., 10.8., 17.8., 24.8.). Pre viac informácií sledujte web Hideparku, sú aj na Facebooku 😉 Prajeme príjemnú zábavu!

Komentáre