Plastové, igelitové tašky už podaktorí z nás ako tak minimalizujeme, nahrádzame ich plátenými, látkovými taškami či prútenými košíkmi. Čo však robiť s pečivom, ovocím a zeleninou, ktoré sme zvyknutí baliť do plastových vreciek (nespisovne sáčkov)?

pixabay.com

V prvom rade sa treba zamyslieť, či daná potravina naozaj potrebuje ďalší obal. A ak ho ozaj potrebuje, tak ho aspoň nahradiť takým, ktorý je eco-friendly, teda priateľský k životnému prostrediu. Napríklad ako sieťky, či ľanové vrecúška, ktoré podobne ako plátené tašky nezaberú veľa miesta v kabelke či ruksaku. Sú cenovo dostupné a nájdete ich na viacerých slovenských e-shopoch.

mabets.sk

prijemneveci.sk

Napriek tomu, že vrecúška sú skladné, môže sa stať, že nie vždy ste pripravení, zabudnete ich doma. Preto je dôležité svoje nákupy plánovať. Nemyslíme tým robiť obrovské nákupy, pri ktorých nakúpite aj na mesiac dopredu. Ideálne ísť vždy so zoznamom toho, čo v domácnosti chýba. Tým pádom sa vyhneme plytvaniu a vyhadzovaniu potravín, kedy v koši zbytočne končí jedlo, na ktoré sme pozabudli, že máme.

Nezabúdame ani na deti. Do čoho baliť desiate? Igelitové vrecúško šikovne nahradí napr. taký Boc-n-Roll, prispôsobivý, navyše umývateľný obal, ktorý vie poslúžiť aj ako podložka, aby ste nenarobili zbytočný neporiadok.

Aké iné vychytávky poznáte? Podeľte sa s nami.

Komentáre