Posledné mesto, ktoré v rámci festivalovej tour Slovenskom pred letom navštívime, bude mesto Nitra. Návštevníkov čaká až dvojdňový program. To najlepšie z festivalu Ekotopfilm – Envirofilm prinesieme do Mlyny Cinemas 20. – 21.júna. Okrem úžasných dokumentárnych filmov z celého sveta, nebudú chýbať ani zaujímavé diskusie s odborníkmi.

Zdroj: nitra.sk

Festival uvítal i primátor mesta Nitra Jozef Dvonč„som rád, že v rámci tohtoročného festivalu EKOTOPFILMU – ENVIROFILM máme možnosť prezentovať návštevníkom festivalu projekt inteligentných a moderných miest – Smart City. A to aj z toho dôvodu, že práve mestá sa stanú miestami rozvinutej infraštruktúry, ktorá bude základom ekonomiky 21. storočia. Budú mať modernú verejnú dopravu, ktorá zníži počet áut jazdiacich na benzín, či naftu. Mladým ľuďom ponúknu štúdium profesií budúcnosti a sebarealizáciu tam, kde sa narodili. Budú to práve inteligentné mestá, ktoré zmenia priemysel a služby vo svojom okolí tak – aby boli zdravšie a čistejšie.“

Vedeli ste, že mesto Nitra je prvým mestom na Slovensku, ktoré zaviedlo polopodzemné kontajnery? V súčasnosti ich má už 140. Aj toto je téma, ktorej sa na našom festivale budeme venovať. O rozumnom zhodnocovaní odpadov, predstavenie konceptu „smart city“ a ďalších „smart“ riešení mesta nám viac porozprávajú naši hostia a odborníci. Príďte si ich vypočuť a dozvedieť sa, ako mesto Nitra stále napreduje. Viac o našom programe nájdete –TU-.

Vstup je u nás ZADARMO, tak neváhajte prísť. Tešíme sa na vás!

Komentáre