Medzinárodná porota aj tento rok rozhoduje o víťazoch súťažného Medzinárodného filmového festivalu o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm – Envirofilm. Spomedzi 86 vybraných súťažných filmov ocení 17 z nich.

Ocenenia festivalu Ekotopfilm – Envirofilm z dielne mladého sochára

Autorom ocenení je známy dizajnér a sklár so slovensko-gréckym pôvodom Achilleas Sdoukos. Svoj umelecký život orientuje na tvorivé hľadanie v magickom materiáli, ktorým je sklo. Každé jedno jeho dielo je originálne.

Achilleas Sdoukos

,,Pri vytváraní ocenenia som si predstavil snahu a poslanie filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm a vybehli dva základne aspekty – Zem a životné prostredie. Preto som zvolil tvar ocenenia v podobe Zeme a zelenú farbu, ktorá evokuje prírodu navôkol. Dôležitosť, vzácnosť a jedinečnosť týmto dvom aspektom som podčiarkol cenným zlatom. Stotožňujem sa s ich víziou a snahou ukázať ľudom dôležitosť tejto témy, spoločenskej zodpovednosti a vzťahu k environmentálnemu pokroku,’’ prezrádza mladý umelec o svojej inšpirácii pri vzniku festivalových ocenení.

Tešíme sa, že prostredníctvom festivalu môžeme podporovať a propagovať domácu umeleckú tvorbu a urobiť radosť oceneným autorom. Diela Achilleasa Sdoukousa môžete nájsť vskutku po celom svete.

Komentáre