Hotel s tradíciou, ktorý ponúka svoje služby už od roku 1930. Hotel Tatra v Bratislave sa pýši vyše osemdesiatročnou históriou, tisíckami spokojných hostí, vysokokvalifikovaným personálom a atraktívnou polohou v centre hlavného mesta Slovenska. Taktiež nezabúda ani na ochranu životného prostredia.

Zdroj: Hotel Tatra

Hotel Tatra nezabúda ani životné prostredie. To by sa dalo rozdeliť na tri body – redukcia a triedenie odpadu, šetrenie energie a ochrana vody. Samozrejmosťou je v prvom rade redukcia odpadov, čo v hotelierskej praxi znamená eliminovať objednávanie nízkoobjemových balení. Triedenie odpadu je potrebné už pri jeho vzniku či už na ubytovacom alebo stravovacom úseku na komunálny odpad, papier, sklo a biodpad, ktorý tvorí vo vysokokapacitnom hoteli ako je práve Hotel Tatra naozaj vysoký podiel.

Šetrenie energie sa aplikuje predovšetkým v inštalácii úsporných žiaroviek, pohybových senzorov a maximálne využitie denného svetla na chodbách. V niektorých prípadoch je možná úspora elektrickej energie aj vypnutím niektorých elektronických zariadení namiesto často využívaného „stand by“ režimu. Posledným bodom z trojice opatrení je šetrenie a ochrana vody. Samozrejmosťou v hoteloch je montáž úsporných sprchových hadíc a batérií. Hotel Tatra aplikoval aj „zelený program“ – pri kontrole izieb a housekeepingu sa vymieňajú len uteráky, ktoré sú hodené na zemi, a v prípade že sú uteráky ponechané na vešiakoch sa nevymieňajú a neperú. V roku 2018 bola vymenená hotelová kozmetika za novú, ktorá používa organické aditíva Eco Pure, ktoré prispievajú v rýchlejšej biodegradácii plastov.

Zdroj: Hotel Tatra

Hotel Tatra štvorhviezdičkový biznis hotel v centre hlavného mesta, ktorý prešiel v roku 2008 kompletnou rekonštrukciou a prístavbou novej časti. Hotel disponuje 200 izbami rozdelenými do dvoch kategórií – Standard a Executive. V hoteli sa taktiež nachádza moderne vybavené kongresové centrum pozostávajúce zo štyroch samostatných konferenčných sál a salónikov s celkovou kapacitou kongresových priestorov je až 700 miest.

V hoteli sa nachádza tiež priestranná reštaurácia Stará Bratislava s kapacitou do 200 osôb, reštaurácia je kombinovaná so štýlovou kaviarňou, ktorá je rozdelená na fajčiarsku a nefajčiarsku časť. Hostia sa v hoteli môžu zrelaxovať v hotelovom ZEN SPA, ktoré ponúka hneď niekoľko možností – fínska sauna, infrasauna, široká ponuka masáží, hodiny jógy či float – nádoba s vodou obsahujúcou vysoký obsah soli, ktorá poskytuje dokonalú relaxáciu. Napriek tomu, že hotel sa nachádza v centre hlavného mesta, má vlastný viacpodlažný parkovací dom s kapacitou až 90 parkovacích miest.

Ak hľadáte hotel v Bratislave s príjemným personálom, komfortným ubytovaním a výbornou vybavenosťou, Hotel Tatra je presne to čo hľadáte.

Hotelu Tatra ďakujeme za spoluprácu a podporu festivalu. Vidíme sa tam 30.4. – 4.5.2018 😉

Komentáre