Festival Ekotopfilm – Envirofilm prichádza 20. – 21. októbra 2016 do Košíc. Aj tento rok vás všetkých privítame v peknom modernom prostredí Kasární/Kulturparku.

Vedeli ste, že tento moderný projekt slúžil kedysi ako vojenský objekt? Donedávna by ste na tomto mieste našli síce architektonicky a historicky zaujímavé, ale chátrajúce budovy. Tento komplex nachádzajúci sa v Šafranovej záhrade bol postupne rekonštruovaný. Dnes tvorí významné centrum kultúry a oddychu – Kasárne/Kulturpark.

Zdroj: www.k13.sk

Z pôvodných vojenských kasární zostali tri hlavné budovy, ku ktorým pribudlo osem nových pavilónov. Zaujímavosťou je, že architekt Irakli Eristavi pomenoval každú budovu. Využil vojenskú medzinárodnú terminológiu známu aj z letectva, preto sa tri hlavné budovy volajú Alfa, Bravo a Charlie. V objekte sa nachádza aj navigačný bod Zulu, známy tiež z vojenskej terminológie, z ktorého vidno všetky objekty podľa názvov.

Priestor pre kreatívu tu našli všetky druhy umenia. Nájdete tu ateliéry, dielne, štúdiá či učebne a multifunkčné sály určené na koncerty, divadelné predstavenia, prednášky, konferencie. Samostatnú časť tvorí moderná galéria.

Cieľom kultúrneho centra je poskytovať priestor pre tvorbu a prezentáciu kvalitnej multižánrovej umeleckej produkcie. Sme radi, že s festival zavítame práve sem a zaradíme sa tak medzi kvalitné a tradičné podujatia, ktoré priestor verejnosti ponúka.

Kasárne/Kulturpark boli najväčším z ôsmich investičných projektov Košíc ako Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Táto investícia určite stála za to. Už teraz sa tešíme, kedy toto architektonicky zaujímavé miesto opäť navštívime.

Pridajte sa k nám, pripravili sme pre vás v Košiciach skvelý program, ktorý nájdete tu –TU

Komentáre