Zostáva len niekoľko dní do štartu ďalšieho ročníka IFF Ekotopfilm – Envirofilm. Tešiť sa môžete na kvalitné a pútavé dokumentárne filmy a bohatý sprievodný program. Medzi vzácnymi hosťami privítame primátologičku Jane Goodall.

Ekotopfilm – Envirofilm 2016 sa bude konať v dňoch 16. – 20. mája 2016 v bratislavskom hoteli Tatra**** (aj v Bankej Bystrici, Europa SC). Návštevníkov čaká 110 úžasných súťažných dokumentárnych filmov, čo je doposiaľ festivalový rekord!

V Bratislave vás čaká tento zaujímavý sprievodný program:

Pondelok 16. mája 2016:

V čase 19.00 – 21.30 hod. je pripravené premietanie filmu Mikropôrod a beseda s názvom Ekológia bytia. Zakladateľka Ženských kruhov Gabriela Janovičová s dulou Zuzanou Bajkaiovou otvárajú tému života na bunkovej úrovni. Vysvetlia mechanizmus tela matky, jeho procesy vnímania a prijímania novej existencie. Diskusia nebude len o pôrodoch, stave zdravotníctva a dojčení. Bude najmä o úcte, dôvere a poznaní potrieb matky, rodiča, dieťaťa. Nedajte sa zmiasť, táto téma rozhodne nie je len pre ženy!

V rovnaký deň sa návštevníci dočkajú prednášky uznávanej ochranárky a primátologičky Jane Goodall. Moderátor Roman Juraško poskytne priestor na diskusiu s doktorokou Jane aj širokej verejnosti, ktorá je na prednáške srdečne vítaná.

Utorok 17. mája 2016:

Panelová diskusia s názvom Vidiek žije! je určená pre starších aj nových, skúsených aj neskúsených hospodárov, farmárov, spracovateľov. Bude zameraná na odpovede na tieto otázky. Či je rezort pôdohospodárstva progresívny. Aký je súčasný stav? Kam by sme ho chceli posunúť?

Moderátorka Adela Banášová od 19.00-tej do festivalovej talkshow pozve doktorku Jane Goodall, dokumentaristov Erika Baláža a Pavla Barabáša.

Streda 18. mája 2016:

Od 17.40 do 18.30 hod. prebehne v spolupráci s Nadáciou TA3 prednáška spojená s diskusiou Káčer na bicykli so správcom Nadácie TA3 Petrom Káčerom a výkonným riaditeľom TA3 Igorom Čekirdom. Pred prednáškou odpremietame dokumentárny film Káčer na bicykli.

V rámci besedy Všetko, čo ste chceli vedieť o odpadoch sa dozviete viac o novom zákone týkajúcom sa tejto problematiky. Zistíte, aké sú dopady nezodpovedného nakladania s odpadom a aké sú aktuálne trendy v odpadovom hospodárstve a recyklácii na Slovensku. Otázky návštevníkov zodpovedia odborníci zo spoločností NATUR-PACK, A.P.O.H., BUČINA EKO a ďalší hostia.

Štvrtok 19. mája 2016:

Konferencia na tému Klimatické zmeny v čase otvorí tému našej budúcnosti na planéte Zem. Čo nás čaká, keď nezmeníme smerovanie? Ako na náš život a na našu planétu vplývajú klimatické zmeny? Odpovede na mnohé otázky môžete hľadať spolu s francúzskym veľvyslancom JE Didierom Lopinotom, francúzskym senátorom Ronanom Dantecom, egyptológom Prof. Miroslavom Bártom, klimatológom Prof. Milanom Lapinom, Borisom Zeleným a ďalšími odbornými hosťami. Konferenciu ozvláštnia odborníci z terénu Tara Expeditions.

Piatok 20. mája 2016:

Záverečný deň festivalu patrí v hlavnom meste téme zdravého stravovania. Pokiaľ trpíte rôznymi intoleranciami na potraviny, vyznávate alternatívne spôsoby stravovania, alebo vás zaujíma tematika zdravej výživy, určite príďte na prednášku spojenú s diskusiou Zdravie na tanieri.

Piatkovým programom festival nekončí. Príležitosť aktívne prispieť k ochrane životného prostredia máte hneď týždeň po festivale. Radi vás všetkých opäť uvidíme na akcii GAIA Run (Beh Matky Zeme) 29. mája 2016. Štartovné si môžete odpracovať a pritom pomôcť Matke Prírode zbaviť sa odpadkov.

Vstup je opäť zadarmo, takže príďte a zažite!

Filmový program nájdete – TU

FB udalosť – TU

Komentáre