Odhaduje sa, že v roku 2050 bude vyše 65% svetového obyvateľstva žiť v mestách. Podmienkou pre život v meste budúcnosti je udržateľnosť. Odborníci na environmentálne poradenstvo zo spoločnosti Solved so skúsenosťami vo Fínsku a na Slovensku sa s nami na festivale podelia o zaujímavé projekty a rozumné riešenia pre mestá budúcnosti.

Zdroj: pixabay.com

Solved je poradenská služba v environmentálnej oblasti a oblasti udržateľnosti a online platforma pre spoluvytváranie riešení. Rieši environmentálne výzvy prostredníctvom unikátneho procesu a poskytuje možnosť jednoduchej spolupráce s najlepšími expertmi z environmentálnej oblasti. Solved bol spustený v roku 2012 ako virtuálna služba v rámci vládnej vládneho projektu Cleantech Finland, z ktorého sa v máji 2013 odčlenil ako samostatná spoločnosť. V súčasnosti má svoje zastúpenie v Helsinkách, Oulu, Bratislave a Žiline. 

Hlavným aktívom Solved je komunita popredných environmentálnych expertov, ktorá sa rapídne rozširuje a v súčasnosti pozostáva z takmer 2000 expertov z 350 organizácií v 70 krajinách sveta. V rámci desiatok projektov experti zo Solved spoluvytvorili riešenia v oblasti energetiky či priemyslu a taktiež spoluvytvorili udržateľné riešenia pre lyžiarske strediská či smart cities.

Zdroj: solved.fi

Zaujíma vás téma smart cities? Chcete vedieť aké sú rozumné riešenia pre mestá budúcnosti? Príďte si na festival v utorok 23. mája o 19:00 do Europa SCCinemax Banská Bystrica vypočuť Rada Mizeru zo Solved a ďalších odborníkov, ktorí sa danej problematike venujú. Tešíme sa na vás! 

Komentáre