Na našom májovom festivale privítame špičkového špecialistu z IBM. Architekt a stratég, Miro Holecy, stojí za množstvom rozumných riešení pre udržateľné mestá od Austrálie cez Európu až po Severnú Ameriku. Podieľal sa aj na vývoji inteligentných dopravných systémoch, ktorých cieľom je nielen zamedziť vytváraniu dopravných obmedzení, ale najmä dopomôcť k lepšej environmentálnej situácii v mestách. 

Miroslav Holecy s robotom Pepper

Miroslav Holecy začínal vo švédskej pobočke IBM na pozícii dizajnéra a vývojára. V roku 2004 dostal príležitosť pracovať na inteligentnom dopravnom systéme mesta Stockholm. Naprojektoval unikátny systém, ktorého základom je optické rozlišovanie ŠPZ-tiek s takmer stopercentnou účinnosťou. Projekt bol taký úspešný, že zaujal celý svet a do Stockholmu začali prichádzať odborníci z rôznych krajín, aby videli na vlastné oči, ako to funguje.

Teší nás, že Miroslav Holecy prijal naše pozvanie na májový festival. Na jeho prednáške v utorok 23. mája o 18:00 v SC EuropaCinemax v Banskej Bystrici a vo štvrtok 25. mája o 18:00 v Hoteli Tatra v Bratislave sa dozviete napríklad aj to, „Aký vplyv môže mať čoraz premenlivejšia klíma na riešenie dopravnej situácie v meste?“

Všetci ste srdečne vítaní!

Komentáre