Ponesie novovznikajúca cyklotrasa meno významnej osobnosti Trenčianskeho regiónu alebo zvíťazí história, pamiatky či prírodné bohatstvo? Ešte stále má verejnosť čas poslať vlastný návrh a rozhodnúť, ako sa bude volať 100 km dlhá cyklistická tepna kraja. Za posledné dva mesiace stúpol počet zaslaných návrhov o polovicu.

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Od vyhlásenia súťaže Trenčianskeho samosprávneho kraja s názvom Vymeň dobrý nápad za nový bicykel od TSK, v ktorej za kreatívny nápad môže súťažiaca verejnosť získať hodnotné ceny, ubehli už štyri mesiace. Počas tohto obdobia sa s vlastným návrhom rozhodla pokúšať šťastie viac ako šesťdesiatka súťažiacich. Motiváciou je predovšetkým hlavná výhra, ktorou je nový horský bicykel. Ak láka predstava odštartovať nadchádzajúcu cyklistickú sezónu v novom sedle aj vás, netreba dlho váhať. Už v utorok 22. mája 2018 sa zoznam uzatvorí a všetko sa presunie do rúk hlasujúcej verejnosti.

Inšpiráciu čerpajú najmä z histórie

Predstavivosť súťažiacich je bohatá a v spomínaných šiestich desiatkach návrhov si naozaj je z čoho vyberať. Pri tvorbe sa  súťažiaci najviac inšpirovali históriou a osobnosťami, ktoré boli pre kraj významné a zohrali dôležitú úlohu v našich dejinách. Nevyčerpateľným zdrojom nápadov je však aj prírodné bohatstvo kraja, ktoré umožňuje naplno využiť kreativitu a vytvoriť originálny názov.  V duchu hesla fantázii sa medze nekladú sa ďalšia skupina pohrala so slovíčkami a z názvu vytvorila kreatívnu slovnú hračku. O to, aký názov vznikajúca cyklotrasa ponesie, sa zaujímajú aj obyvatelia susedných krajov. Návrhy ako inšpiráciu poslali aj ľudia z Piešťan, Sabinova, Topoľčian či Banskej Bystrice.

Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

VÁŽSKA CYKLOTRASA je vo výstavbe a intenzívnych prípravách. Stavba 100 km dlhej cyklotrasy popri koryte rieky Váh je rozdelená na 8 častí. Úsek od Hornej Stredy po Nové Mesto nad Váhom je aktuálne VO VÝSTAVBE, pokračovať sa bude aj s výstavbou druhého úseku od mesta Púchov po Kúpele Nimnica.

O víťazovi rozhodne verejnosť

Súťažné návrhy bude Trenčiansky samosprávny kraj zbierať už len pár týždňov. Po tomto procese sa presunie pozornosť na webové sídlo kraja, kde za jednotlivé návrhy bude hlasovať verejnosť. Zahlasovať za svojho favorita bude možné v termíne od 23. mája 2018 do 15. júna 2018, kedy bude hlasovanie ukončené. Zapojiť sa do súťaže sa naozaj oplatí, pretože okrem hlavnej výhry budú ocenení aj ďalší dvaja súťažiaci s najvyšším počtom hlasov, a to praktickou cyklistickou výbavou. 

Tak čo, idete si zasúťažiť? 🙂

Komentáre