Zdroj: Zázrivský aktívny spolok

Človek s veľkým srdcom Metod Macek zo Zázrivej je mnohým z vás známy a netreba ho zbytočne predstavovať. Okrem vybudovania záchrannej stanice pre zranené voľne žijúce zvieratá, má na starosti ďalší výnimočný projekt. Spolu s mladými ľuďmi zo Zázrivského aktívneho spolku vytvorili horolezeckú stenu.

Pod Rozsutcom tak vzniklo pekné a užitočné miesto na rozvíjanie športového ducha. Navštíviť ho môže každý a nájdete ho ľahko aj pomocou google máp. V plánoch budúcnosti projektu sú aj vízie organizovania rôznych medzinárodných adrenalínových a športových podujatí. 

Zdroj: Zázrivský aktívny spolok

Lezeckú stenu v Zázrivej sme s celým Ekotopfilm tímom osobne navštívili a môžeme len potvrdiť, že tento projekt je naozaj výnimočný, nielen ľuďmi, ktorí sa zapojili, ale aj myšlienkou, prečo vznikol. Iniciatíva vybudovania lezeckej steny bohužiaľ korení v smutnom príbehu. Nešťastná nehoda a úmrtie mladého človeka viedlo kamarátov k postaveniu toho, čo chcel  a čo mal rád práve on. O to viac má tento projekt hlbší zmysel a hodnotu.

.

Novovybudovaná lezecká stena stala veľa námahy a úsilia. Je obdivuhodné, že sa mladé sily spojili a vytvorili miesto, kde sa môže plnohodnotne využívať voľný čas.

Tento projekt je však finančne náročný a potrebuje aj vašu pomoc k tomu, aby sa mohol dokončiť. Preto sa obraciame na vás všetkých v predvianočnom čase, ak chcete niekoho obdarovať, podporte snahu aktívnych mladých ľudí. Dvere lezeckej steny sú otvorené pre každého človeka dobrej vôle.

Pomôcť môžete ľubovoľným finančným príspevkom na číslo účtu:

SK66 0200 0000 0036 3939 0453

Všetkým vám vopred krásne ďakujeme v mene Zázrivského aktívneho spolku!

Komentáre