Prijmite naše pozvanie na Junior festival 🙂

VSTUP ZADARMO

DRUHÝ STUPEŇ ZŠ (v prípade záujmu o program 1. stupňa ZŠ, prosím prejdite na ponuku Prvý stupeň ZŠ vľavo, v prípade záujmu o program pre stredné školy, prosím prejdite na ponuku Stredné školy vľavo)

Základné informácie:

  • Junior festival je rozdelený do 3 blokov. Každý blok má 60 minút. 30 minút tvorí filmový a 30 minút sprievodný program.
  • Filmový program obsahuje inšpiratívne krátke filmy, ktoré svojim príbehom a myšlienkou rozprávajú mladej generácii posolstvá ochrany prírody, podpory ekológie a ochrany životného prostredia.
  • Sprievodné aktivity – naši festivaloví partneri odprezentujú deťom hravou, interaktívnou formou svoje posolstvá, myšlienkami totožné s filmovým programom. Sprievodný program prebieha priamo v kinosále hneď po premietnutí filmov.
  • Deti prichádzajú v stanovenom čase, v skupinách v sprievode svojich učiteľov.
  • Filmový a sprievodný program nižšie 🙂

Prihlasovanie škôl:   Tomáš Bielovič   e-mail: junior@ekotopfilm.sk  

(V prípade otázok kontaktovať telefonicky: +421 902 500 776)     

! Účasť je podmienená prihlásením a následným potvrdením zo strany festivalu !

.

FILMOVÝ PROGRAM

NA TITULKE   IR/04′   BEZ DIALÓGU

Fotograf vstupuje do pralesa a na jeho prekvapenie sa zvieratá predháňajú, aby mu mohli zapózovať pred objektívom a dostali sa na obálku časopisu. Ale prečo?

ČLOVEK, KTORÝ VYSADIL LES   IN/06′   SK DABING

V roku 1979 uvidel mladík mŕtve zvieratá a hady okolo pustého brehu rieky. Chcel zistiť dôvody týchto úmrtí.  Dôvodom bolo odlesňovanie. Aby živočíchom pomohol, začal vysádzať stromčeky uprostred neúrodnej pustiny v indickom Asame. Každý deň zasadil jeden nový stromček. O 40 rokov neskôr… Vybrali sme sa za ním s kamerou, aby sme si pozreli svet, ktorý vytvoril.

GAJAH BORNEO  US/08′   BEZ DIALÓGU

Pomocou fázovej animácie sveta z recyklovaného papiera nám pred očami ožíva príbeh slonej rodiny z Bornea inšpirovaný skutočnými udalosťami.

POZRI SA   LT/03′   BEZ DIALÓGU

Ľudská činnosť nemá na našu planétu vždy pozitívny vplyv. Krátky animovaný film skúma prirodzené cykly výmeny medzi ľuďmi a živočíchmi. Odvážte sa pozrieť a zmeniť svet!

RODISKO  NL/06′   BEZ DIALÓGU

Symbolický príbeh človeka, ktorý prichádza na Zem, kde sa stretáva s odplatou za svoje hriechy formou znečisteného oceánu.

SPRIEVODNÝ PROGRAM