Ministerstvo životného prostredia SR vyhlásilo už 21. ročník medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže ZELENÝ SVET.

.

Cieľom súťaže je vštepovať deťom vzťah k prírode, životnému prostrediu formou budovania návykov a zručností v umeleckom prejave. V tomto ročníku majú súťažné práce vo forme malieb, kresieb, grafík, farebných a čiernobielych filmov, animovaných filmov, či komiksov odrážať ich pohľad na prírodu v ich bezprostrednej blízkosti v zmysle predpísanej témy Parky a záhrady – moje najlepšie miesto pre život. Zaregistrovať do súťaže sa môžu na oficiálnej webstránke a uzávierka súťaže je 31. marca 2016.

.

Výtvarná súťaž je sprievodným podujatím Medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm 2016. Podujatie organizačne zastrešuje Slovenská agentúra životného prostredia a záštitu nad ním prevzali Zastúpenie Európskej komisie v SR, Slovenská komisia pre UNESCO a Európska environmentálna agentúra.

O víťazoch súťaže rozhodne odborná porota. Slávnostné vyhodnotenie je naplánované na 16. mája 2016 v Banskej Bystrici v rámci Medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm 2016.

Komentáre