Mestu Ružomberok sa tiež hovorí „srdce“ Liptova. Môže sa pýšiť úžasnou prírodnou polohou a scenériou. Obklopujú ho pohoria Veľká Fatra, Nízke Tatry a tiež Chočské Vrchy.

Zdroj: rkhlas.sk

Ružomberok je významným strediskom cestovného ruchu. Nadšenci zimných športov si na svoje prídu v Ski park Ružomberok a pre obdivovateľov tradičnej a ľudovej architektúry je tu situovaná živá osada zapísaná v UNESCO – Vlkolínec. Ružomberok vďaka rôznym športovým klubom vyniká aj v oblasti športu.

Zdroj: whc.unesco.org

Nám sa páči, že toto mesto myslí aj na ochranu životného prostredia.

Vedeli ste, že mesto vlastní bezplatnú zelenú linku?

Bezplatná zelená linka slúži na informácie či problémy o životnom prostredí v meste Ružomberok. Prostredníctvom linky môžu obyvatelia podať akékoľvek podnety týkajúce sa životného prostredia.  Po zaznení signálu je potrebné uviesť problém, meno a kontakt. Podnety by sa mali nahrávať na záznamník, pravidelne vyhodnocovať a vykonávať účinné opatrenia. Číslo bezplatnej linky je 0800 333 001. Zriaďovateľom služby je GTS Slovakia. Podnetmi zo Zelenej linky sa zaoberajú pracovníci Oddelenia životného prostredia, technickej infraštruktúry a komunálnych služieb mestského úradu. Myšlienka zriadenia Zelenej linky vzišla z uznesenia poslancov mestského zastupiteľstva a vznikla práve kvôli vysokému emisnému zaťaženiu. Poslanci majú byť vďaka linke  informovaní o spôsoboch riešenia problémov a sťažností obyvateľov ohľadne životného prostredia.

Zdroj: ruzomberok.sk

Túto aktivitu mesta vyzdvihujeme a veríme, že sa ňou budú inšpirovať aj ďalší.

My sa do Ružomberka v rámci Ekotopfilm Envirofilm tour chystáme v stredu 23. novembra 2016. Prinášame všetkým nezabudnuteľný zážitok s víťaznými dokumentárnymi filmami z májového festivalu. Okrem filmov medzi nami privítame Metoda Maceka, ktorý nám v rámci diskusie Záchranná stanica v Zázrivej, porozpráva o tom ako pomáhajú voľne žijúcim zvieratám v núdzi.

Celý program mesta Ružomberok nájdete –TU– 

Komentáre