Neviete, čo s použitým olejom v domácnosti? Prineste ho k nám na festival. Ekologický osvetový projekt spoločnosti Slovnaft „Aj kvapka oleja sa ráta“ je už tradične súčasťou Medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. Každý návštevník môže k ochrane životného prostredia pristúpiť aj aktívne – a v stánku projektu odovzdať použitý kuchynský olej.

Zdroj: Slovnaft.sk

„Nevylievajte použitý olej do kanalizácie, kam nepatrí, ale odovzdajte ho na recykláciu a Slovnaft vás na festivale odmení,“ dopĺňa hovorca spoločnosti Anton Molnár.

Zdroj: Slovnaft.sk

Použitý olej, ktorý na festival donesiete, odovzdáme spoločnosti Slovnaft. Tá ho spracuje a ďalej použije ako biopalivovú zložku v motorovej nafte. Projekt zberu použitého kuchynského oleja funguje už niekoľko rokov. Olej môžete odovzdať aj na vybraných čerpacích staniciach Slovnaft.

A viete aké sú výhody tejto aktivity? Zberom oleja ľudia chránia prírodu hneď dvakrát – separovaním použitého oleja sa neznehodnocuje voda a využitím biopalivovej zložky z recyklovaného oleja sa znižujú emisie skleníkových plynov.

.

Použitý olej postupne zbierame z miest Slovenska aj my, a to prostredníctvom našej tour. Výnimkou nebude ani Prešov, kde Ekotopfilm Envirofilm festival bude prebiehať 2 dni od 29. do 30.11.2016. Použitý kuchynský olej stačí zliať cez sitko do čistej a suchej PET fľaše a odovzdať v stánku projektu „Aj kvapka oleja sa ráta.“ Od nás nebudete odchádzať s prázdnymi rukami. Za prinesenie použitého oleja vás odmeníme. Ďakujeme, že aj vy pomáhate a chránite životné prostredie.  

Komentáre