.

Milé školy,
pochváľte sa! Robíte projekty alebo činnosti, ktoré chránia alebo zveľaďujú životné prostredie? Recyklujete? Zbierate odpad zo svojho okolia? Alebo robíte iné aktivity, ktoré pomáhajú našej Zemi? Dávame vám možnosť zviditeľniť sa prostredníctvom nášho webu a Facebooku.

.

Ekotopfilm – Envirofilm je medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji. Snažíme sa viesť celé Slovensko k tomu, aby dbalo na ochranu životného prostredia. V rámci našej tour chodíme po Slovensku a vzdelávame detí i dospelých. Do miest prichádzame s filmami, ktoré inšpirujú a poukazujú na environmentálne problémy dnešného sveta.

.

Náš Junior festival je určený pre žiakov a študentov základných a stredných škôl. Tu učíme hravou formou deti k environmentálnej zodpovednosti a ochrane životného prostredia. Veríme, že to čo sa za mladi naučia, si so sebou ponesú celý život. 

.

S mnohými školami už spolupracujeme teraz. Vďaka spoločnosti DB Schenker sme rozdali školám niekoľko malých stromčekov, ktoré deti zasadili a postarali sa tak o zveľadenie svojho okolia. Takisto sa školáci vďaka spoločnosti Natur-pack dozvedeli ako správne recyklovať.

Sme na dobrej ceste posúvať posolstvo ochrany životného prostredia a preto oslovujeme aj vás. Pridajte sa k nášmu projektu. Dajte nám o sebe vedieť. Napíšte nám na junior@ekotopfilm.sk, pošlite nám svoj príbeh, či pár viet o tom, ako sa vy staviate k otázke ochrany životného prostredia. Ak máte nejaké fotky z uskutočnených akcií pošlite nám ich, napíšeme o vás a možno práve vy budete tí, ktorí naštartujú ďalšie školy alebo ďalších ľudí k zodpovednému prístupu voči životnému prostrediu. Inšpirujte nás aj ostatných.

Aj vy môžete byť súčasťou veľkého projektu a veľkej veci, ktorá posunie Slovensko zase o kúsok ďalej k trvalo udržateľnému rozvoju.

Idete do toho s nami? 🙂

Komentáre