S festivalom navštívime po prvýkrát mesto Handlová. Do Kina Baník prinášame 14. novembra tie najlepšie filmové príbehy z celého sveta a zaujímavú diskusiu o odpadoch. V tento deň navyše mesto pripravuje Deň otvorených dverí v samospráve, ktorý je zameraný na envirotémy.

Zdroj: handlova.sk

Náš festival privítal aj sám primátor mesta Handlová Rudolf Podoba„Handlová je mesto, ktorému nikdy z jej rodného listu nevymažeme, že je to mesto banícke s najstaršou hnedouhoľnou baňou na Slovensku. Vieme však už dávnejšie, že ťažba uhlia sa viac ako po 100 rokoch blíži ku koncu. Už niekoľko rokov je však pravdou aj to, že naše mesto je obklopené zeleňou, od roku 2006 triedime odpad a to akosi o nás nevedia. Ekotopfilm– Envirofilm sme chceli v rámci Dňa otvorených dverí v samospráve aj preto, že v Handlovej máme niekoľko projektov, ktoré sú zamerané na čistejšie, krajšie a ekologickejšie prostredie, či už je to práve sa rozbiehajúci pilotný projekt vertikálneho zberu komunálneho a separovaného odpadu alebo projekt budovania ekologických toaliet pre psov v tomto roku. Nemôžem zabudnúť na naše školy, jedna z nich získala tento rok certifikát „Zelená škola“ a všetky naše školy a škôlky majú vo svojich programoch šport a environmentálne aktivity. Handlovú pripravujeme na jej zelenú budúcnosť a k tomu určite patrí aj zvyšovanie povedomia o enviroaktivitách, ktorý ponúka EKOTOPFILM.“

V meste Handlová nájdeme mnoho pekných miest. Odporúčame však navštíviť jej najvyšší kopec Veľký Grič, z ktorého vidno na celú handlovskú kotlinu plnú zelene a sviežosti. 

Najvyšší kopec v Handlovej Veľký Grič

Festivalový program v Handlovej otvárame o 16:00 filmom vhodným aj pre rodiny s deťmi ŽIVOT V OBLAKOCH. Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom. 

Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? O 17:00 nás čaká veľmi zaujímavý dokument DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM, v ktorom uvidíme, ako plytváme našimi potravinami.

V rámci festivalu vám prinášame i program „mimo plátna“, kde otvoríme diskusiu s názvom „Z 12% na 50% – OD TRIEDENIA K RECYKLOVANIU“. Na prednáške o 18:00 privítame hostí Blažeja Litvu zo spoločnosti HATER-HANDLOVÁ spol. s r.o. a Petra Krasneca z Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve

Po diskusii opäť pokračujeme filmovým programom. O 19:00 vás pozývame na dokument SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, kde nám Alex James prezradí, prečo treba dnešnú módu spomaliť.

Taktiež vás pozývame pozrieť sa na to, aká bude BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST a festival uzavrieme dychberúcim filmom GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA, príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých. 

Milá Handlová, veríme, že ste si z nášho programu vybrali. Vstup je u nás ZADARMO! Tešíme sa na vás 🙂

Komentáre