Máte radi pohodičku, relax a kúpele? Potom musíte určite navštíviť mesto Veľký Meder. Toto malé mestečko má 940-ročnú históriu so srdečným pozdravom termálnej vody. Taktiež je tu populárny vidiecky turizmus a nájdeme tu aj výnimočný 100-hektárový lesopark, posledný pozostatok veľkého dubového lesa na Podunajskej nížine, ktorý je na Žitnom ostrove jedinečnosťou. 

Zdroj: thermalcorvinus.cz

Do Veľkého Medera zavítame aj my. Ekotopfilm – Envirofilm festival tam rozprúdi dobrú náladu vo štvrtok 23. marca v Mestskom kultúrnom stredisku. Príďte nás pozrieť, čaká vás bohatý program 😉

Vedeli ste, že mesto využíva na vykurovanie bytových jednotiek geotermálnu energiu? Tejto rarite sa budeme venovať aj my na našom festivale. Okrem dokumentárnych filmov z celého sveta prinášame program mimo plátna, kde budeme podrobnejšie rozoberať využitie geotermálnej energie na vykurovanie mesta Veľký Meder. Veľkomederčania sa dozvedia o koľko sa ročne dokáže znížiť spotreba zemného plynu, čím sa ušetria tony emisii oxidu uhličitého (CO2). Ing. Ildikó Dobis a Ivan Bobkovič z Mestského podniku bytového hospodárstva nám spoločne predstavia tento projekt, jeho prínosy a prvé výsledky, taktiež zodpovedajú otázky týkajúce sa aplikovania geotermálnej energie v domácnostiach. 

Ivan Bobkovič

Ildikó Dobis

Mestský podnik bytového hospodárstva vykuruje geotermálnou energiou 1300 bytových jednotiek, strednú školu, základnú školu, materskú školu a kultúrny dom. Vďaka tomu ušetrilo mesto už niekoľko tisíc metrov kubických plynu. A to nie je všetko, príďte sa dozvedieť viac 23. marca o 18:00.

Zdroj: mpbhvm.sk

Tešíme sa na všetkých a nezabúdajte, že u nás sa za vstup neplatí!

Komentáre