Leto nám pomaly končí a my plánujeme opäť navštíviť mestá Slovenska v rámci našej festivalovej tour. Začíname už čoskoro. Prvé mesto, ktoré po krátkej prestávke navštívime, sú Topoľčany. Do tohto krásneho mesta prichádzame 19. septembra už po druhýkrát. Pozývame vás všetkých, ak to ešte neviete, pripomíname, že u nás sa za vstup neplatí! 🙂

Na čo sa môžete tento rok tešiť? 🙂

Do plánovaných miest sme vybrali tie najlepšie dokumenty tohto ročníka. Čakajú vás rôznorodé environmentálne témy. Zavítame aj do slovenského prostredia. Vo filme ŽIVOT V OBLAKOCH navštívime našu pýchu – Tatry – a ich divokú prírodu.

Čaká nás aj téma tzv. food waste. Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Film DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM nám odhalí skutočnosti, ktoré sme si doteraz možno ani neuvedomovali.  

Zdroj: pexels.com

Okrem zaujímavých filmových príbehov z celého sveta sa aj tento rok porozprávame „mimo plátna“ na aktuálne témy v jednotlivých mestách. Diskutovať budeme s odborníkmi, aktivistami a samozrejme s vami.

Taktiež sa spoločne pozrieme na problémy módneho priemyslu. Viete z čoho sú vaše šaty? Odkiaľ pochádzajú? Aký je ich vplyv na našu planétu? Len málo z nás si to uvedomuje. Keď si kupujeme lacné „plastové“ odevy vieme, že nám skoro nič nevydržia, ale aj tak máme potrebu stále si ich kupovať. Prečo? Tzv. rýchla móda našej planéte tak veľmi škodí, a preto nutne potrebujeme alternatívu. Musíme spomaliť. Dokáže ale niečo rýchlu módu spomaliť? Príďte sa dozvedieť vo filme SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY.

Zaujíma vás, ako vyzerá BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST? Film s rovnomenným názvom sa zaoberá minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou urbanizácie. Je kokteilom osobného dobrodružstva, využitia internetu a ľudí v rôznych krajinách. Predstaví vám možnosti, vďaka ktorým mestá budúcnosti vedia byť príjemným prostredím pre život.

Vedeli ste, že najsvätejšia a zároveň najzatracovanejšia rieka sveta je rieka Ganga? Režiséri filmu GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA sa vydali na cestu od jej prameňa až po ústie, dokumentujúc jej nespútanú krásu a boj o prežitie. Je príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých. Je zdrojom života a inšpirácie, ako aj smrti, znečistenia a tragédie.

Ponuka je naozaj lákavá, čo poviete? Sledujte nás a čakajte, kým prídeme aj do vášho mesta.

Tešíme sa na vás!

Komentáre