Na Ekotopfilm – Envirofilm festivale v Bratislave zažijeme okrem skvelých filmov,  dobrej nálady a zaujímavých prednášok aj prezentácie stánkarov, ktoré sú unikátne svojou rôznorodou ponukou výrobkov. Príďte sa pozrieť, vyskúšať a zakúpiť jedinečné EKO produkty. 🙂

Tu je ochutnávka, na čo sa môžete tešiť:

Sušienkovo – pochúťky pre psíkov

Sušienkovo je rodinná pekáreň, ktorú založila štvornohá Sušienka. Odkedy začala vyrábať poctivé sušienky plné mäsa a kvalitných surovín, majú chlpáči konečne možnosť chrúmať niečo zdravé a výživné. Dnes už okrem sušienok vyrába aj sušené stejky a holistické konzervy. Keďže Sušienke osud zvieracích kamarátov nie je ľahostajný, všetko mäsko pochádza zo zvierat, ktoré prežili plnohodnotný život vo voľnom chove alebo v lese. Ostatné suroviny berie od milých lokálnych farmárov, pretože podporuje domáci trh. A nielen to! V sušienkove myslia aj na prírodu a pracovníkov dielní, takže v ponuke nájdete tiež bio kozmetiku, ekologické hračky, či fair trade doplnky a pelechy.

.

Aduna – výrobky z Baobabu

Aduna je Afrikou inšpirovaná značka zameraná na zdravie a krásu, zahŕňajúca rozmer sociálneho podnikania. Poslaním je vytvoriť dopyt po produktoch, ktoré boli doteraz tak trochu v ústraní, neobjavené a tým podporiť malých výrobcov v Afrike. Počiatočná a nie finálna podpora sa zameriava na spracovanie superpotravín baobab, moringa a Super-kakao. Výrobky získali viacero ocenení za etické podnikanie v Severnej Ghane. Aduna rozvíja spoluprácu s miestnymi komunitami, s cieľom získavania superovocia baobab priamo od skupiny viac než 1000 žien, čím dokáže kontinuálne zabezpečovať udržateľný tok finančných príjmov.

.

Uashmama – módne a štýlové doplnky

Papierové vrecká, tašky a doplnky UASHMAMA® sú vyrobené z inovatívneho materiálu – prateľného papiera. Šijú sa v Toskánsku, z materiálu vyrábaného tradičnou remeselnou metódou. Zloženie: 98% celulóza a 2-3% latex. Preto sú jemné a pevné zároveň. UASHMAMA® kolekcia je šetrná k prírode – celulóza pochádza z prírodného odpadového dreva, nie z odlesňovania. Produkty sú recyklovateľné :).
Nosením a používaním tento materiál získava patinu a originalitu. Niektoré produkty sú impregnované voskom pre lepšiu pevnosť a formu. Ryhy na materiáli (kabelky impregnované voskom) dodávajú výrobkom zdanie starého materiálu. Každý kúsok je jedinečný aj s drobnými nedokonalosťami, každá farba/odtieň je ručne namiešaná. Preto môžu farby v skutočnosti vyzerať inak, ako fotky na webe, alebo ako ste ich videli u vašich známych. Uši kabeliek a drobné detaily sú vyrobené zo 100% kože, alebo z tkaniny.

.

Včelárstvo Dedinský – farmárske trhy

Včelstvá chovajú v chránenej krajinnej oblasti Devínska Kobyla a v blízkosti rieky Morava. Včelstvá nedokrmujú cukrom, ale nechávajú im dostatok ich vlastného medu na prezimovanie. Med spracúvajú špeciálnou technológiou (jedinečnou na Slovensku), pri ktorej sa med zohrieva minimálne, tak aby si zachoval všetky chuťové, vonné a výživové hodnoty. Na festivale budú predávať výrobky z ich produkcie, ochutnávku špeciálnych ochutených medov a odpovedia vám na všetky otázky ohľadne včelárstva a spracovania medu. 

.

Curanatura – bambusové zubné kefky a ústna hygiena

Spoločnosť, ktorá bude na festivale predávať BIO zubné kefky. Zubná kefka Curanatura je vyrobená z tepelne ošetreného bambusu pestovaného trvalo udržateľnou metódou selektívneho zberu. Ako jedna z mála kefiek na trhu spĺňa požiadavky uložené Svetovým Sympóziom orálnej hygieny. Štetinky sú podľa SOH najjemnejšie a sú určené aj na čistenie citlivých zubov a ďasien. Vyrobené sú z úplne biologicky rozložiteľných vlákien a kefka ako celok je bezozvyšku ekologicky kompostovateľná. Neobsahuje prímesi ftalátov ani Bisfenolu A. Obal je vyrobený z recyklovaného papiera.

.

Slovenská mydláreň – mydlá a prírodná kozmetika

Od roku 2010 sa venujú vyrobe mydiel. Na Záhorí v obci Hlboké (v roku 1843 tam bola kodifikovaná slovenčina – preto aj názov Slovenska mydláreň) prevádzkujú malú manufaktúru. Vyrábajú ručne starým klasickým spôsobom za studena prírodne mydla, eko mydlové hobliny na pranie a prírodnú kozmetiku. Na festivale budú prezentovať hlavne eko mydlové hobliny bez palmového oleja a prírodné mydlá s kozím mliekom.

.

Bez odpadu – sypané potraviny bez obalov

Snažia sa poskytnúť zákazníkom možnosť nákupu zdravých potravín a tovaru do domácnosti s pozitívnym dopadom na planétu. Cieľom je zabezpečiť zákazníkom i sebe základné životné potreby bez plytvania zdrojmi tak, aby to bolo výhodné pre všetky zúčastnené strany. Uprednostňujú lokálnych farmárov a výrobcov. Všade, kde je to možné s ohľadom na typ potravín, ponúkajú možnosť vrátenia a znovu použitia obalu. Môžete im poslať alebo priniesť čokoľvek, čo máte doma a oni vám do toho zabalia objednaný tovar. Ku všetkým sypaným potravinám si môžete zvoliť druh obalu, ktorý bude praktický pre vašu kuchyňu a komoru. Tovar balia do papierových sáčkov, látkových vreciek alebo do sklenených pohárov. Oleje čapujú do sklenených fliaš. Na festival plánujú zobrať vzorku zo všetkého čo ponúkajú, čiže strukoviny, orechy, sušené ovocie, nejaké kefky a obilniny.

.

Konopný dvor – konopné potraviny 

Je program na návrat konopy na Slovensko v rámci aktivít občianskeho združenia Európske integračné centrum. Sú skupina nadšencov, ktorí poznajú miesto tejto unikátnej rastliny v našom priestore. Spájajú tradície s modernými technológiami a vracajú  konopu späť do nášho života. Na festivale budú ponúkať aj produkty z konope, nebojte sa toto konope je vo všetkej legálnosti. 🙂 Ochutnávky, ktoré môžete vyskúšať: konopný čaj, smoothie, mlieko, chlieb, olej, nátierky, pražené semienka.

.

Modrá púpava – prírodná kozmetika

Prírodná ručne robená kozmetika zo srdca Slovenska pre tých, ktorí zvažujú, čo si „pustia k telu“ a doprajú svojej pokožke voňavé a zdravé pohladenie bez vedľajších účinkov.
V produktoch dominujú kvalitné rastlinné oleje či maslá a za svoju výnimočné vlastnosti vďačia aj ďalším účinným prírodným zložkám (napr. bylinkovým extraktom).

.

Too Good Caffeteria – čerstvo pražená káva

Too Good je projekt založený na fair trade, podpore lokálnosti a BIO produktoch. Príďte na festival a občerstvite sa rôznymi druhmi power coffee, chai latte, horúcou čokoládu a bylinkovými čajmi. Pripravené budú aj pochutinky ako štrúdle, rožteky, cookiesky, mrkvový koláč, cheescake, ovocný šalát, zeleninový šalát a ďalšie skvelé ochutnávky. Súčasťou stánku bude aj návšteva Dušana Plichtu – odborníka na výživu a kávu.

Ak sa vám výber stánkov páči, príďte si ich pozrieť a vybrať podľa vlastnej chuti jedinečné produkty. Budeme na Ekotopfilm – Envirofilm festivale v Hotel Tatra Bratislava od 16. do 20.mája 2016.

Rozpis stánkov podľa jednotlivých dní:

PONDELOK: Sušienkovo, Curanatura, Konopný dvor, Mydláreň, Bez odpadu, Too Good.

UTOROK: Uashmama, Curanatura, Mydláreň, Bez odpadu, Včelárstvo Dedinský, Too Good.

STREDA: Sušienkovo, Curanatura, Mydláreň, Too Good.

ŠTVRTOK: Curanatura, Mydláreň, Modrá púpava, Too Good.

PIATOK: Aduna, Modrá púpava, Mydláreň, Konopný dvor, Curanatura, Too Good.

Komentáre