Baletka z poľského Krakova Romina Kołodziej na špičkách pretancovala takmer celý svet, až zavítala na Slovensko. Je prvou sólistkou Baletu Slovenského národného divadla, a tak si jej talent môžete vychutnať na niektorom z množstva predstavení, v ktorých účinkuje. Aj napriek nabitému programu si Romina našla chvíľku a stala sa tvárou našej kampane, za čo jej veľmi ďakujeme! Prečítajte si krátky rozhovor s ňou.

V našej novej kampani ste stvárnili postavu labute z Labutieho jazera, ktoré sa však už zmenilo na olejové. Prečo ste sa rozhodli spolupracovať na tomto projekte?

Ešte pred mesiacom, keď som dostala ponuku spolupracovať na tomto projekte, mala som trochu obavy. Dnes však musím povedať, že pre mňa bolo veľkým potešením a cťou stať sa súčasťou kampane festivalu.

Je to jeden z najuznávanejších filmových festivalov po celom svete a považujem ho za najväčšie eko podujatie svojho druhu. Práca na tomto projekte bola pre mňa nezabudnuteľná skúsenosť, a to aj v zmysle sebadisciplíny v rámci správania voči životnému prostrediu. O tú by sme sa mali usilovať všetci.

Tím, s ktorým som spolupracovala, je na vysokej profesionálnej úrovni. S jasnou víziou ponúkajú ľuďom zaujímavou formou informácie o ochrane životného prostredia. Inšpirujú odbornú aj laickú verejnosť k efektívnejšiemu využívaniu zdrojov našej planéty a zároveň k lepšiemu postoju nás všetkých k prírode a k okolitému prostrediu!

Baletné skúšky a predstavenia vám určite zaberú veľa času. Ako trávite chvíle voľna?

Skutočný oddych a voľné chvíle si užívam so svojím synom a snúbencom. Veľmi radi chodíme do prírody na prechádzky, najmä na jar a v lete, keď energiu čerpáme zo slnečných lúčov. V dovolenkovom období radi trávime čas pri mori alebo doma pri jazere. Dlhé prechádzky nám dopraje aj náš pes Rocky, s ktorým chodíme von niekoľkokrát denne.

EKOTOPFILM je festival o trvalo udržateľnom rozvoji. Zaujímate sa o ekológiu?

Ekológia je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Aj keď nemám dostatok času na to, aby som sa touto témou zaoberala do veľkej hĺbky, snažím sa prispieť k ochrane prírody aspoň základnými a každodennými princípmi, ako je napríklad triedenie odpadu.

Na našom festivale sa venujeme ekologickým problémom celej Zeme. Aké je pre vás najkrajšie miesto na svete? Ktoré by ste chceli ešte vidieť?

Najkrajšie mesto, ktoré som zatiaľ mala možnosť vidieť, bol Ašchabad, hlavné mesto Turkménska, kde sme so snúbencom boli pozvaní a mali sme česť tam tancovať. Mesto je neopísateľne krásne, čisté a vládne tam obrovský pokoj. Slovami sa to ťažko opisuje, človek to musí vidieť, aby to precítil.

Mala som veľké šťastie a precestovala som množstvo kútov sveta, či už Európu, Áziu, alebo niečo málo aj z Kanady. Jednou z mojich túžob je naživo vidieť Niagarské vodopády. Aj takto na diaľku – iba z obrázkov – vo mne vyvolávajú pocit neskutočnej sily a harmónie. Pripomínajú mi čaro takzvanej nedotknutej prírody, kde je všetko tak, ako má byť.

Veríme milí čitatelia, že sme vás našou tohtoročnou kampaňou zaujali a potešíte nás návštevou festivalu 30.4. – 4.5.2018 v Bratislave a v Banskej Bystrici. Tešíme sa na vás!

Komentáre