Do Trebišova prichádzame po prvýkrát. 31. mája nás môžete navštíviť v Kine Slavia. Počkáme tam na vás so skvelými dokumentami z celého sveta a zaujímavou diskusiou s názvom: Z 23% na 50% – od triedenia k recyklovaniu. 

Zdroj: trebisov.sk

Festival privítal aj primátor mesta Trebišov Marek Čižmár: „Teší ma, že práve v našom meste máme možnosť aj v tomto roku vidieť to najlepšie, čo ponúka súčasná kinematografia v oblasti environmentálnej výchovy. Verím, že všetky príspevky, ktoré budú prezentované, nájdu svojich adresátov a pomôžu čo i len trochu zlepšiť pohľad občanov na problematiku ochrany životného prostredia.

Mesto Trebišov podporuje všetky aktivity, ktoré môžu u občanov a najmä mladých ľudí napomôcť k zlepšeniu ich povedomia a aj preto je jeho snahou rozvíjať túto tému už na úrovni predškolského vzdelávania a základných škôl, ktoré sú v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Želám všetkým účastníkom festivalu veľa krásnych umeleckých zážitkov a najmä množstvo podnetov, ktoré môžu napomôcť k zlepšeniu podmienok na život všetkých nás.“

Festival pre verejnosť otvárame o 16:00 filmom vhodným aj pre rodiny s deťmi – ŽIVOT V OBLAKOCH. Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom.

DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM

Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Filmári a gurmáni Jen a Grant sa ponoria do sveta odpadkov z farmy, obchodov, až po ten ich z vlastnej chladničky. Filmový príbeh spojí pri jednom diskusnom stole farmárov, inšpiratívne organizácie a spotrebiteľov. Príbeh je výchovný a zároveň „chutne“ zábavný. Premietame v utorok o 17:00.

Po diskusii opäť pokračujeme filmovým programom. O 19:00 vás pozývame na dokument SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, kde nám Alex James prezradí, prečo treba dnešnú módu spomaliť. Taktiež vás pozývame pozrieť sa na to, aká bude BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST a festival uzavrieme dychberúcim filmom GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA, príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých.

Milí čitatelia, veríme, že ste si z nášho programu vybrali. Vstup je, ako už býva u nás zvykom, ZADARMO!

Tešíme sa na vás 🙂

Komentáre