S naším festivalom a výberom toho najlepšieho prichádzame do Malaciek. V Kine Záhoran budeme na vás čakať 27. októbra s úžasnými dokumentami a zaujímavou diskusiou o špecifikách filmovania divokej prírody a súčasnom stave odlesňovania na Slovensku.

Zdroj: malacky.sk

Podujatie privítal aj sám primátor mesta Malaciek Juraj ŘíhaRok ubehol ako voda a opäť k nám prichádza Ekotopfilm. Teší ma, že tento zaujímavý a veľmi užitočný projekt môžeme znovu privítať v Malackách. To, ako sa správame k nášmu životnému prostrediu, vypovedá o tom, akí v skutočnosti sme. Preto je veľmi dôležitá envirovýchova najmladšej generácie a preto je aj predpoludňajší program určený pre žiakov základných škôl a študentov stredných škôl. Širokú verejnosť srdečne pozývam na podvečerný program, osobitne upozorňujem na prezentáciu filmu Nesmrteľný les a možnosť osobného stretnutia s jeho tvorcami.“

Poobedný program pre verejnosť začíname o 16:00 filmom DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM, v ktorom uvidíme zhrozujúce výsledky toho, koľko jedla končí ako odpad.

V dokumente NESMRTEĽNÝ LES navštívime krásu divokej slovenskej prírody.

Po skončení filmu vás o 18:00 pozývame na nadväzujúcu diskusiu s chalanmi z Arolla Film. Prostredníctvom autentických záberov sa chalani z Arolly snažia sprostredkovať nadšenie pre divokú prírodu širokej verejnosti a prispieť k ochrane konkrétnych území divokej prírody. Predstavia nám film Nesmrteľný les, druhý z tatranskej trilógie, porozprávajú o špecifikách filmovania divokej prírody a motivácii nakrúcať dokumenty. Okrem filmárčiny priblížia aj aktuálne problémy ochrany prírody na Slovensku. Čo hovoria filmári na súčasný stav odlesňovania? Poznáte stupne ochrany chránených území? Aké sú aktuálne výzvy a riešenia pre fungujúcu ochranu prírody na Slovensku? Príďte sa to dozvedieť.

Po diskusii opäť pokračujeme filmovým programom. Pozrieme sa na BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST, dokument SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY nám prezradí, prečo treba rýchlu módu spomaliť a film GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA nám odhalí príbeh rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých. Je zdrojom života a inšpirácie, ako aj smrti, znečistenia a tragédie.

Veríme, že sme vás naším programom zaujali milé Malacky. Tešíme sa na vás 🙂 Nezabúdajte, vstup máme ZADARMO!

Komentáre