Od septembra sa nám s filmovým programom pre verejnosť a pre deti roztrhlo vrece. Navštívili sme rôzne mestá Slovenska od západu po východ. Po tejto festivalovej šnúre sme rozmýšľali, kde by sme spoločne strávili chvíle a upevnili tímového ducha 🙂

Jasným víťazom sa stala Terchová. Čerstvý vzduch v pľúcach a malebne zasnežená Vrátna dolina nám vytvorila to pravé prostredie.

Zasnežení vo Vrátnej doline

Neodmysliteľnou súčasťou nášho teambuildingu bola zastávka v EKOcentre Zázrivá. Jej zakladateľom je náš dobrý kamarát, Metod Macek, ktorý je rangerom v Národnom parku Veľká Fatra. Popri tejto práci stihol vybudovať záchrannú stanicu pre ranené zvieratá. Aktívne sa o ne stará a nesmierne ho teší ich vypustenie do voľnej prírody. Metod sa špecializuje najmä na dravých vtákov a orlov, ale pomoc poskytuje aj iným druhom zvierat. Vďaka stanici sa každoročne zachráni množstvo ranených či opustených mláďat, dravcov a domov tu nájdu hendikepovaní jedinci. Metod sa tiež významne zaslúžil o zníženie pytliactva na Slovensku a vykrádania orlích hniezd.

Záchranná stanica a Ekocentrum Zázrivá

A ako to už býva v zime, trošku premrznutí sme sa vyhriali v saunách hotela Roszutec a spoločne si vychutnali večeru. Atmosféru našich teambuildingových večerov dotváral kozub a horiaci oheň v ňom. Tak a teraz sa už celý Ekotopfilm tím môže roztrúsiť do rôznych kútov Slovenska aby sme si aj my vychutnali sviatky s blízkymi. Plní síl sa na vás budeme tešiť na našej tour po novom roku.

Všetci vám želáme krásne a pokojné sviatky.

Komentáre