Zamýšľate sa niekedy pri prechádzke v lese nad dôležitosťou stromov? Nielenže nám vyrábajú kyslík, ale dávajú nám pozitívnu energiu a vytvárajú prostredie, v ktorom si človek môže oddýchnuť po náročnom dni, od každodenného stereotypu či od ďalších iných problémov. My si život bez nich nevieme predstaviť. A vy? V poslednej dobe sa však čoraz viac objavuje téma odlesňovania. Naše Slovensko postihuje problém vyklčovania zdravých stromov a bohužiaľ to ešte nikto nezastavil…

Zdroj: pexels.com

Čo však môžeme urobiť je chrániť naše stromy, neznečisťovať prostredie a ak ste tí aktívnejší, na záhrade alebo vo vašom okolí si môžete zasadiť malý stromček. Pozrite sa, ako to urobili žiaci žilinského gymnázia, ktorí spracovali o stromoch a ich význame krátky enviro film.

Páčilo sa vám? Nám áno. Sme veľmi radi, že práve festival Ekotopfilm – Envirofilm bol inšpiráciou takéhoto projektu. Veríme, že školu a žiakov posunieme aj tento rok k ďalším eko aktivitám a k aktívnej ochrane životného prostredia sa pridajú aj iní. ĎAKUJEME Dominikovi – autorovi videa za poslanie 🙂 Držíme prsty v lepšej budúcnosti! 

Komentáre