Vo štvrtok 22. novembra prichádzame opäť do Senca. Budete nás môcť navštíviť v Kine Mier, kde na vás počkáme so skvelými dokumentami z celého sveta a zaujímavou diskusiou s názvom: Doba plastová. Bude v oceánoch čoskoro viac plastov ako rýb?

Zdroj: Senec

Festival pre verejnosť otvárame o 16:00 filmom vhodným aj pre rodiny s deťmi – MEDVEDE Z KAMČATKY. ZROD ŽIVOTA, kde tento prírodopisný film meditatívneho typu sleduje 7 mesiacov dve medvedice a ich medvieďatá a odhaľuje tajomstvá ich každodenného života. Vďaka hudbe a ruchom prírody bez komentára, sa môžete úplne ponoriť do nádhernej divočiny, cítiť jej silu medzi sopkami, riekami a divokou zverou a zároveň zakúsiť dôležitú hranicu, ktorú by človek nikdy nemal prekročiť.

O 17:00 vás pozývame vás na silný dokumentárny film o plastových slamkách a iných formách plastového odpadu, ktorý sa dostáva do našich vodných tokov a oceánov. Predstavuje jednotlivcov, skupiny a firmy po celom svete, ktoré sa snažia pomocou výchovy, osvety, spolupráce a rozvoja politiky znižovať používanie plastových slamiek využitím ich neplastových náhrad. Úvod zábavného a vzdelávacieho filmu SLAMKY patrí farebnej animácii a hlasu oscarového herca Tima Robbinsa.

O 18:00 si nenechajte ujsť inšpiratívnu diskusiu Doba plastová. Bude v oceánoch čoskoro viac plastov ako rýb? Tomáš Šmátrala nám porozpráva o projekte BLUE LIFE, ktorého cieľom je čistenie ostrovov a podmorského sveta od plastového a iného odpadu. Okrem ochrany živočíchov a podmorského sveta od týchto nástrah, je veľkou úlohou projektu chrániť aj ohrozený druh korytnačky – Karety obrovskej a jej kladísk pred pytliakmi.

O 18:40 pokračujeme filmovým programom, dokumentom PO ZÁRUKE, kde sa štyria mladí aktivisti vydajú na cyklovýlet zo Severného mysu až na juh Nórska, zdolávajúc 3000 km dlhú trasu, kde sa budú stravovať výlučne potravinami po záruke. O 19:35 vás pozývame na priekopnícky dokument PYTLIACKE PODSVETIE, kde film odhaľuje globálny syndikát, ktorý je hnacím motorom nelegálneho zabíjania nosorožcov. Festival uzavrieme filmom BIELE ŠÁLKY UŽ NETREBA, takže ak vás zaujíma dizajn, určite si tento zaujímavý dokument nenechajte ujsť.

Milí čitatelia, veríme, že ste si z nášho programu vybrali. Vstup je, ako už býva u nás zvykom, ZADARMO!

Tešíme sa na vás 🙂

Komentáre