Odhaduje sa, že v roku 2050 bude vyše 65% svetového obyvateľstva žiť v mestách. Podmienkou pre život v meste budúcnosti je udržateľnosť. Je mesto Bratislava z hľadiska dopravy pripravené na zvyšujúci sa počet obyvateľov?

Zdroj: pixabay.com

Pozývame vás na diskusiu, kde danú tému budú rozoberať hlavná architektka mesta Bratislava Ingrid Konrad, podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta, Ondrej Medvecký z HB Reavis, Jaroslav Sýkora zo Slovenskej asociácie pre elektromobilitu, Marcel Lukačka z GO4.

Diskusia sa týka témy „smart city“, teda konceptu miest, ktoré fungujú na technologických vymoženostiach, slúžia komfortu ľudí, z nášho pohľadu fungujú najmä udržateľne, teda s ohľadom na životné prostredie. Doprava predstavuje veľký problém pre mestá, ktorým sa každým rokom zvyšuje populácia, ktorá predstavuje prirodzene záťaž na dopravnú situáciu. Po celom svete sú už rôzne projekty ako obmedziť osobnú prepravu v autách v centrách miest, posilňuje sa hromadná doprava, cyklodoprava.

Zdroj: pixabay.com

Príďte si vypočuť názory odborníkov, z pohľadu urbanizmu mesta Bratislava. O predstavách integrovanej hromadnej dopravy v Bratislave nám porozpráva Martin Berta z BSK. Jaroslav Sýkora zo SEVA nám predostrie vyhliadky do budúcnosti dopravy a elektromobility a Marcel Lukačka zo spoločnosti, ktorá prevádzkuje eko cyklokuriérov Švihaj Šuhaj, sa nám vyjadrí k cyklodoprave. V diskusii nám taktiež Ondrej Medvecký z HB Reavis predstaví projekt lanovky v Bratislave a zodpovie, čo má byť jej úlohou. Pozývame vás všetkých, vo štvrtok, 25. mája o 19:00 do Hotela Tatra v Bratislave. Vstup je zadarmo.

Komentáre