Po roku znova zavítame do Dunajskej Stredy. V Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára nás môžete navštíviť 6. februára. Nakuknite spolu s nami, aký úžasný program sme si pre vás pripravili.

Minuloročný Junior festival v Dunajskej Strede

Náš festival privítal i sám primátor mesta Dunajská Streda Zoltán Hájos: „Samospráva mesta Dunajská Streda víta všetky aktivity, ktoré ovplyvňujú predovšetkým deti a mládež k uvedomelému postoju k životnému prostrediu. Preto sme radi, že sa organizátori rozhodli usporiadať v našom meste už druhý ročník festivalu Ekotopfilm – Envirofilm a obyvateľov mesta a regiónu oslovia ďalšími zaujímavými dokumentmi zo života prírody.“

Program festivalu pre verejnosť otvárame o 16:00 filmom vhodným aj pre rodiny s deťmi – ŽIVOT V OBLAKOCH. Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom.

Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Pozývame vás na zaujímavý dokument DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM, kde sa filmári a gurmáni Jen a Grant sa ponoria do sveta odpadkov z farmy, obchodov, až po ten ich z vlastnej chladničky.

Film MAGICKÁ DIVOČINA – ISLANDSKÝ NÁRODNÝ PARK VATNAJÖKULL nás o 18:00 zavedie do jedného z najmladších a najfascinujúcejších parkov sveta. O 19:00 vás pozývame na dokument SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, kde nám Alex James prezradí, prečo treba dnešnú módu spomaliť. Taktiež vás pozývame pozrieť sa na to, aká bude BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST a festival uzavrieme dychberúcim filmom GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA, príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých. 

Milí čitatelia, veríme, že ste si z nášho programu vybrali. Vstup je, ako už býva u nás zvykom, ZADARMO!

Tešíme sa na vás 😉

Komentáre