Dúfame, že ste si dobre oddýchli. Do nového roka 2018 vám prajeme len to najlepšie! Načerpaní novou energiou pokračujeme aj my v našej festivalovej tour Slovenskom. Prvé mesto, ktoré po krátkej prestávke navštívime, bude Veľký Meder. S lákavým festivalovým programom vás budeme čakať v Mestskom kultúrnom stredisku, v utorok 30.januára.

Minuloročný Junior festival 

Náš festival privítal aj sám primátor mesta Veľký Meder Samuel Lojkovič: „Som veľmi rád, že v našom meste je už druhýkrát organizovaný taký významný filmový festival ako je EKOTOPFILM – ENVIROFILM, ktorý sa zameriava na ochranu životného prostredia. Znečistenie životného prostredia je problém, ktorý sa týka nás všetkých, a tak by nám nemal byť ľahostajný. Spôsobujú to viaceré fakty a varovný prst je už poriadne vztýčený. Mnohí z nás si myslia, že sa dnešný človek už natoľko zmenil od svojich predkov, že prírodu vôbec nepotrebuje. Myslíme si, že technické a technologické zázraky, ktoré nás obklopujú vo dne aj v noci, stačia uspokojiť všetky naše potreby. Je dôležité, aby sme sa tejto problematike venovali už dnes a nie, keď bude neskoro. Zem a aj životné prostredie zanechávame našim potomkom a oni zasa svojim. A tak sa zamyslime, ako sa správame k našej planéte a či sa naše správanie nedá zlepšiť. Dúfam, že spolu s deťmi, ale aj s dospelými zažijeme neopakovateľné chvíle a spravíme niečo pre seba a pre svoje okolie.“

Program festivalu pre verejnosť otvárame o 16:00 filmom vhodným aj pre rodiny s deťmi – ŽIVOT V OBLAKOCH. Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom.

Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Pozývame vás na zaujímavý dokument DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM, kde sa filmári a gurmáni Jen a Grant sa ponoria do sveta odpadkov z farmy, obchodov, až po ten ich z vlastnej chladničky.

V rámci festivalu vám prinášame i zaujímavú diskusiu o odpadoch. O 18:00 sa s nami o múdrosti a skúsenosti z odpadového hospodárstva podelí Peter Krasnec – prezident Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve a zároveň generálny riaditeľ spoločnosti AVE SK a taktiež Ing. Kristína Pivodová – vedúca oddelenia životného prostredia MsÚ Veľký Meder a Ing. Ivona Bartaová – referentka ochrany životného prostredia MsÚ Veľký Meder.

Zdroj: pixabay.com

Po diskusii opäť pokračujeme filmovým programom. O 19:00 vás pozývame na dokument SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, kde nám Alex James prezradí, prečo treba dnešnú módu spomaliť. Taktiež vás pozývame pozrieť sa na to, aká bude BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST a festival uzavrieme dychberúcim filmom GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA, príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých. 

Milí čitatelia, veríme, že ste si z nášho programu vybrali. Vstup je, ako už býva u nás zvykom, ZADARMO!

Tešíme sa na vás 😉

Komentáre