Skupina Renault dosiahla míľnik vo svete elektromobility, keď v marci tohto roka zaznamenala 200 000 predaných elektromobilov od spustenia predaja EV vozidiel v roku 2012. Dlhodobo je Renault lídrom elektromobility v Európe. Twizzy stretnete najmä v centrách európskych hlavných miest, kde slúžia ako mobilita pre lokálnych aj turistov. Zoe je mimoriadne populárne EV, ktoré si už našlo miesto v tisícoch rodín, napríklad ako druhé rodinné auto. Obľúbené je aj ako fleetový automobil pre štátne inštitúcie a spoločnosti so silným ekologickým vnímaním. Kangoo Z.E. je najpredávanejšie LCV na trhu v Európe.

Zdroj: Renault

Renault má veľké know-how v rámci EV segmentu a ako európsky líder cíti povinnosť vzdelávať verejnosť o tejto oblasti automotive sveta. A keďže Slovensko je jedným z najväčších automobilových producentov na svete, dali si za cieľ vzdelávať odbornú verejnosť – pedagógov, ktorí vychovávajú a edukujú  generácie, ktoré vo svete automobilového priemyslu pôsobia po ukončení štúdií.

Import značky Renault na Slovensku sa spojil s organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu – Štátnym inštitútom odborného vzdelávania (ŠIOV), pri príprave Školenia Renault Z.E. (Zero Emission). Vo štvrtok 14. marca 2019 privítali 20 pedagógov zo stredných odborných automobilových a elektrotechnických škôl z rôznych regiónov Slovenska aj z Českej Republiky.

.

„Problematika elektromobility je pre stredné odborné školy novým aspektom a prostredníctvom školení a pilotných projektov sa pedagógovia majú možnosť často po prvýkrát oboznámiť s touto problematikou. Poznatky tak môžu využiť aj v rámci školského curricula, v rozsahu a obsahu stanovenom zákonom a tak pripraviť budúcich servisných technikov na reálne požiadavky zamestnávateľov“ vysvetľuje pointu školenia Katarína Hazuchová, expert ŠIOV.

V prvej časti si najväčší EV odborníci značky Renault pre publikum pripravili teoretické prednášky. Produktový manažér pre EV Pavel Hykyš  predstavil svet EV a portfólio Renault EV pedagógom. Technický školiteľ pre EV Norbert Dolejš doplnil produktové informácie o špecifické technické podklady.    

Zdroj: Renault

Skupinu pedagógov neochudobnili ani o praktický dotyk s elektromobilom.

V rámci praktickej časti si stredoškolskí pedagógovia vyskúšali elektromobily Renault ZOE počas testovacích jázd na cestách hlavného mesta. Taktiež dostali technické školenie v servise dílera Autoideal, ZE experta značky Renault.

„Elektromobilita je nie len trendom, ale realitou, ktorá si už aj na Slovensku nachádza miesto. Renault je hrdý, že môže suplovať nedostatok kvalifikovaných zdrojov pre pedagógov pôsobiacich v automotive a elektrotechnickej oblasti. A keďže školenie Renault Z.E získalo od pozvaných hostí mimoriadne pozitívnu spätnú väzbu, spoločnosť Renault Slovensko je naklonené v tejto aktivite pokračovať,“ zhodnotil Renault Z.E. školenie generálny riaditeľ Renault Slovensko, Richard Evanson.

Renault je partnerom festivalu Ekotopfilm – Envirofilm. Za podporu festivalových aktivít ďakujeme.

Komentáre