Slovensko je plné inšpiratívnych ľudí, ktorí milujú prírodu, ochraňujú ju a starajú sa o ňu. V tomto článku vám predstavíme Hanku Sekulovú, ktorú sme spoznali vďaka nášmu festivalu. 

Zdroj: prirodne-zahrady.sk

Hanka Sekulová sa už niekoľko rokov venuje permakultúre, biologickým záhradám, ktoré si môžete vytvoriť aj vy na svojom dvore. Môžete sa ňou inšpirovať, stačí ísť na prirodne-zahrady.sk, kde nájdete užitočné tipy a rady. Pani Sekulová nám tento rok poslala film do súťaže. Bohužiaľ nebol vybraný, ale pozrieť si ho môžete hocikedy.

Zdroj: Photo by Mikhail Alexandrov on Unsplash

Keďže film sa nedostal do výberu, rozhodli sme sa napísať aspoň krátky článok. Veď takéto aktivity treba šíriť ďalej. 

Prečo by vás mali BIO záhrady zaujímať? 

Prírodné záhrady vám nielen skrášlia okolie, ale prispejú k vašej kvalite zdravého životného štýlu. Môžete si vypestovať čokoľvek, čo zvládne podmienky nášho prostredia. Zdravé plodiny či liečivé byliny už nemusíte kupovať v obchodoch. Budete mať istotu, že to čo spotrebujete je bez chemikálií. A samozrejme nebude chýbať ani dobrý pocit z vytvorenia niečoho prospešného. Pozrite si tento krátky zaujímavý film a možno nám aj vy niekedy napíšete, aké kroky robíte k trvalej udržateľnosti.

 

Máte sa nám aj vy čím pochváliť? Napíšte nám a možno si raz o sebe prečítate 🙂

Komentáre