Aj tento ročník festivalu Ekotopfilm – Envirofilm otvoríme v meste Banská Bystrica. Vďaka svojim aktivitám ho pokojne môžeme prezývať „zeleným mestom.“ Veď posúďte sami. O jeho environmentálnych projektoch nám už viac napovie sám primátor Banskej Bystrice – MUDr. Ján Nosko.

„Vážení čitatelia, milovníci prírody, festivaloví nadšenci,

som rád, že po roku môžeme v Banskej Bystrici znova privítať filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm. Opäť prináša mnoho nových, inšpiratívnych, poučných i zaujímavých  informácií, ktoré nás nútia zamyslieť sa. Zelený festival má mnoho priaznivcov po celom Slovensku, ale aj v zahraničí a mňa teší, že sme súčasťou tohto výnimočného projektu. V našom meste podporujeme rôzne aktivity, ktoré prispievajú k lepšiemu a čistejšiemu životnému prostrediu. 

Ján Nosko – primátor mesta Banská Bystrica

Medzi úspešné patrí akcia „Za krajšie mesto“, počas ktorej vždy priložia ruku k dielu mnohí obyvatelia, dokonca aj najmenší Banskobystričania. Spolu s ostatnými inštitúciami v meste sa usilujeme ísť príkladom a šíriť osvetu prostredníctvom verejnoprospešných akcií, medzi ktoré patrí likvidácia skládok odpadu či  výsadba zelene. Teší ma, že subjekty zodpovedné za ochranu životného prostredia v meste spolupracujú.

Banskobystrická samospráva každý rok participuje aj na podujatí „Deň bez áut“ a zapájame sa aj do iniciatívy „Do práce na bicykli“. Podporujeme tak ekologické formy dopravy. Jednou z rezonujúcich tém v našom meste je aj výstavba cyklotrás. Som si istý, že nové možnosti pre milovníkov dvojkolesových nemotorových tátošov nájdu svoje uplatnenie. Mesto, ktoré je hrdým nositeľom titulu Európske mesto športu, víta všetky kroky vedúce ku kvalitnejšiemu, zdravšiemu a ekologickejšiemu spôsobu života.

Verím, že každý z Vás si v rámci maratónu podujatí nazvaných Ekotopfilm – Envirofilm nájde to svoje. Organizátorom ďakujem za ich zanietenosť a vynaloženú energiu. Nám všetkým prajem príjemné festivalové dni.“

My ĎAKUJEME primátorovi mesta Banská Bystrica za slová a podporu a už teraz sa tešíme na osobné stretnutie v rámci otvorenia nášho festivalu. Pridáte sa? Program máme naozaj lákavý. 🙂

Komentáre