V utorok 25. septembra prichádzame do Prievidze. Budete nás môcť navštíviť v Kultúrnom a spoločenskom stredisku Prievidza, kde na vás počkáme so skvelými dokumentami z celého sveta a zaujímavou diskusiou s názvom: Doba plastová. Bude v oceánoch čoskoro viac plastov ako rýb?

Zdroj: Prievidza

Festival privítala aj primátorka mesta Prievidza, Katarína Macháčková: „Ak chceme nasmerovať ľudí k citlivému správaniu voči prírode a životnému prostrediu, musíme to urobiť edukačným spôsobom a najmä u medzi deťmi a žiakmi. Práve festival zameraný na ekológiu je ten najvhodnejší spôsob, ktorý nám pomáha uprieť pohľad verejnosti na zdravé životné prostredie. Som presvedčená, že ak chceme meniť spoločenské správanie, musíme začať od seba. “

Festival pre verejnosť otvárame o 16:00 filmom vhodným aj pre rodiny s deťmi – MEDVEDE Z KAMČATKY. ZROD ŽIVOTA, kde tento prírodopisný film meditatívneho typu sleduje 7 mesiacov dve medvedice a ich medvieďatá a odhaľuje tajomstvá ich každodenného života. Vďaka hudbe a ruchom prírody bez komentára, sa môžete úplne ponoriť do nádhernej divočiny, cítiť jej silu medzi sopkami, riekami a divokou zverou a zároveň zakúsiť dôležitú hranicu, ktorú by človek nikdy nemal prekročiť.

Pozývame vás na silný dokumentárny filmu SLAMKY, ktorý budeme premietať o 17:00. Dokument je o plastových slamkách a iných formách plastového odpadu, ktorý sa dostáva do našich vodných tokov a oceánov. Predstavuje jednotlivcov, skupiny a firmy po celom svete, ktoré sa snažia pomocou výchovy, osvety, spolupráce a rozvoja politiky znižovať používanie plastových slamiek využitím ich neplastových náhrad. Úvod zábavného a vzdelávacieho filmu patrí farebnej animácii a hlasu oscarového herca Tima Robbinsa.

Nenechajte si ujsť ani inšpiratívnu diskusiu DOBA PLASTOVÁ. BUDE V OCEÁNOCH ČOSKORO VIAC PLASTOV AKO RÝB? kde nám Tomáš Šmátrala porozpráva o projekte BLUE LIFE, ktorého cieľom je čistenie ostrovov a podmorského sveta od plastového a iného odpadu.. Po diskusii pokračujeme filmovým programom.

O 18:40 vás pozývame na film PO ZÁRUKE, kde sa štyria mladí aktivisti rozhodnú na situáciu upozorniť, a tak sa vydajú na cyklovýlet zo Severného mysu až na juh Nórska. Stravovať sa budú výlučne len jedlom po záruke zo supermarketov. Taktiež vás pozývame na priekopnícky dokument PYTLIACKE PODSVETIE, ktorý odhaľuje globálny syndikát, ktorý je hnacím motorom nelegálneho zabíjania nosorožcov. Festival uzavrieme filmom BIELE ŠÁLKY UŽ NETREBA, takže ak vás zaujíma dizajn, určite si tento zaujímavý dokument nenechajte ujsť.

Milí čitatelia, veríme, že ste si z nášho programu vybrali. Vstup je, ako už býva u nás zvykom, ZADARMO!

Tešíme sa na vás 🙂

Komentáre