Naším ďalším významným hosťom bude Maryanne Culpepper, riaditeľka najstaršieho enviro filmového festivalu v Spojených štátoch, vo Washington DC (DCEFF). Okrem hosťovania v tohtoročnej zostave našej medzinárodnej filmovej poroty si môžete prísť Maryanne osobne vypočuť na festival v Bratislave aj v Banskej Bystrici, kde bude prednášať o vývoji a nových trendoch v dokumentaristike.

Maryanne Culpepper

Maryanne Culpepper je riaditeľkou Environmental Film Festival in the Nation’s Capital a oceňovanou filmárkou s rozsiahlymi skúsenosťami vo výrobe, písaní a produkcii dokumentárnych filmov a náučných programov. Je bývalou prezidentkou National Geographic Studios, kde bola zodpovedná za produkciu populárno-náučných programov. Nedávno sa podieľala na produkcii filmu Vamizi: Cradle of Coral, dokumente o koralových útesoch v Mozambiku. Taktiež je profesorkou na George Washington University’s School of Media and Public Affairs, kde prednáša, je členkou správnej rady pre Cuba Environmental Film Festival a for Women in Film and Video. Taktiež je členkou Amerického zruženia producentov (PGA).

Pozývame vás na prednášku, INÝ SVET, INÉ PRÍBEHY, kde nám filmárka Maryanne Culpepper prezradí, aké sú trendy v dokumentaristike. Začiatky prírodopisného filmu datujeme do 70tych rokov 19. storočia, kedy vznikol sprvý stop-motion film dokumentujúci pohyb dostihového koňa. O 150 rokov neskôr sa svet výrazne zmenil, a s ním aj náš vzťah k prírode. Prírodopisný film sa taktiež postupne vyvíja, prináša nové poznatky a zážitky. Aké sú top trendy v natáčaní v súčasnosti? Sú lepšie, či horšie?

Dozviete sa 22. mája o 18:30 v Banskej Bystrici v Europa SC|Cinemax a 23. mája o 17:30 v Bratislave v Hoteli Tatra. Tešíme sa na vás!

Komentáre