Aj tento rok prichádzame do Košíc. 17. – 18. októbra budeme pre vás až 2 dni v Kasárňach – Kulturparku s lákavým programom

Zdroj: slovakia.travel

Ste zvedaví, na čo všetko sa môžete tešiť? Pozrite si malý výber filmových ukážok:

SLOBODA POD NÁKLADOM

S krošňou na chrbte sa brodia v snehu, odolávajú búrke i víchrici. Zásobujú vysokohorské chaty za každého počasia. Odhaľme poznanie najstaršej generácie tatranských nosičov. Možno sa dozvieme niečo viac aj o vlastnom náklade a možno pochopíme, prečo v Tatrách ostali nosiči poslednými mohykánmi na európskom kontinente.

SVETIELKA ZEME

Pôsobivé a magické svetielkovanie hmyzu, svätojánskych mušiek a planktónu je známe pod pojmom bioluminiscencia, čiže svetlo, ktoré vyrobí živý tvor. Ale prečo ho tieto živočíchy produkujú? Už celé storočia sme ohromení touto krásou a záhadou. Po prvýkrát v histórii začíname poodhaľovať závoj tajomstva živých svetielok. Sir David Attenborough bude naším sprievodcom a prevedie vás svetom ako sám vraví „celkom odlišným ako je ten náš“.

Okrem úžasných dokumentov z celého sveta sme si pre vás pripravili 2 zaujímavé diskusie. V utorok 17. októbra po odpremietaní filmu Oceány: Záhada miznúcich plastov si v rámci programu „mimo plátna“ o 18:00 v sále A povieme, ako si zaviesť „DOMÁCNOSŤ BEZ ODPADOV“. Privítame medzi nami Branislava Moňoka z OZ Priatelia Zeme. Zavedením jednoduchých opatrení znížila jeho trojčlenná domácnosť množstvo vyhadzovaných odpadov na necelých 10 kg za rok. Ako a kde začať? Odpovede ako aj praktické návody sa dozviete na prednáške.

Zdroj: pixabay.com

Na druhý deň, v stredu 18. októbra v sále A o 18:00 budeme opäť diskutovať, tentokrát na tému plytvania jedlom v diskusii s názvom „NEPLYTVAJME! S HRDOSŤOU SI PÝTAJME SLOVENSKÉ“. Žijeme v takom blahobyte, že z nášho jedla sa stáva odpad, ktorý končí na skládkach. Bohumila Tauchmannová, autorka projektu Kvalita z našich regiónov, ktorého cieľom je informovať a vzdelávať spotrebiteľov, sa v rámci kampane Odpad je surovina zameria na tzv. kuchynský odpad a to ako mu predchádzať. Na prednáške nám vysvetlí súvislosti, ktoré sú spojené s nakupovaním domácich produktov, teda nielen dopad na našu ekonomiku, ale aj na naše zdravie, životné prostredie a taktiež na celú kvalitu života, za ktorú nesieme spoločnú zodpovednosť. Prednáške predchádza premietanie filmu Dojedz to: Príbeh o plytvaní jedlom o 17:00, ktorý zachytáva situáciu plytvania potravinami v Spojených štátoch, my sa v diskusii pozrieme na slovenské podmienky.

Zdroj: pexels.com

Veríme, že si z nášho programu vyberiete a prídete nás pozrieť. Tešíme sa na vás 🙂 Vstup je už ako zvyčajne ZADARMO!

Komentáre