Zaujíma vás téma udržateľnej módy? Tak potom by ste mali prísť 8. – 9. septembra do VNITROBLOCKU v Prahe, pretože prichádza ďalší ročník SLOU Fashion Days!

SLOU Fashion Days je sezónny event v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week, ktorý prináša atraktívne, udržateľné a etické alternatívy. Cieľom je poskytnúť odborníkom a verejnosti vzdelanie v oblasti udržateľnej módy a ponúknuť praktické riešenia, ako zmeniť vlastný šatník, spôsob navrhovania odevov či riadenie módnej značky.

Módy priemysel je po ropnom priemysle druhý najšpinavší priemysel na Zemi. 

Viete čo si obliekate? Z čoho sú vaše šaty? Viete aký je ich cyklus života? Aký je ich vplyv na našu planétu? Len málo z nás si to uvedomuje. Keď si kupujeme lacné „plastové“ odevy vieme, že nám skoro nič nevydržia, ale aj tak máme potrebu stále si ich kupovať. Prečo? Tzv. rýchla móda našej planéte tak veľmi škodí, a preto nutne potrebujeme alternatívu. Ako hovorí ALEX JAMES vo filme SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, musíme spomaliť.  

Film môžete vidieť v rámci spolupráce Ekotopfilm – Envirofilm Tour a SLOU fashion days 8. septembra o 16:00 vo VNITROBLOCKU. Vstup je ZADARMO!

Tešíme sa na vás 🙂

Komentáre