Máme pre vás ÚŽASNÚ SPRÁVU!

22. mája prichádza ďalší ročník festivalu EKOTOPFILM – ENVIROFILM. Počas celého týždňa 22. – 26. mája vám predstavíme vyše 100 dokumentárnych filmov zameraných na témy ekológie, vedy, nových technológií, ochrany životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja. Výnimočným hosťom festivalu bude Polly Higgins, oceňovaná a uznávaná medzinárodná právnička, autorka kampane „Eradicating Ecocide“, ktorej hlavným klientom  sa stala naša ZEM. 

.

NA KONCI EVOLÚCIE NIE JE KRÁSA je nosnou myšlienkou tohto ročníka festivalu a súčasťou kampane, ktorá práve začína. Kreatívu kampane pripravila agentúra Effectivity – POWERED BY PUBLICIS.

„Kampaň vychádza z doby antropocénu, teda geologického obdobia, ktoré je závažne poznačené ľudskou činnosťou. Vizuálom sa zamýšľame nad evolúciou, rastlinami, živočíchmi, ktoré sa budú musieť prispôsobiť zničeným ekosystémom, ak ľudstvo včas nezakročí v pustošení životného prostredia,“ spresňuje myšlienku zhmotnenú do aktuálneho vizuálu Peter Lím, generálny riaditeľ festivalu Ekotopfilm.

Kampaň festivalu bude prebiehať v TV, rádiách, printoch a v online médiách a to aj vďaka mediálnym partnerom, ktorí festival a jeho myšlienky významne podporili a mestám Bratislava a Banská Bystrica. PR aktivity Ekotopfilmu pro bono zastrešuje 1st CLASS AGENCY.

.

Tento rok sa prihlásilo rekordných vyše 1 000 filmov z celého sveta, z ktorých bolo 115 vybraných do súťaže pre týždňový program festivalu, ktorý bude paralelne prebiehať v Bratislave a v Banskej Bystrici. Festival bude zároveň obohatený o sprievodný program tematických prezentácií, workshopov a diskusií. 

A keďže naším cieľom je rozdávať radosť, náš festival je ZADARMO!

.

Špecialitou festivalu bude náš hlavný hosť – Polly Higgins, uznávaná právnička a zakladateľka Earth Law Alliance. (Aliancia za práva Zeme) a The Earth Community Trust (Nadácia spoločenstva Zeme), ktorá získala celý rad ocenení za svoju prácu a snaží sa presadiť Zákon o ekocíde. Ekocída je definovaná ako ničenie rozsiahlych oblastí prírodného prostredia činnosťami ako sú nukleárna vojna, nadmerné využívanie zdrojov, alebo ukladanie škodlivých chemikálií.

.

Tešíme sa, že záujem verejnosti o festival neustále rastie. V poslednom ročníku sa na súťažnom  festivale zúčastnilo 35 spíkrov a hostí, viac ako 17 000 návštevníkov a JUNIOR festival prilákal viac ako 7 000 detí a študentov. O úspechu festivalu hovorí aj fakt, že v rámci festivalovej tour festival navštívil takmer 30 miest na Slovensku.

Minulý rok sa nám podarilo uskutočniť tento jedinečný festival v Českej republike a aktuálne sa pracuje na tom, aby sa dostal Ekotopfilm do Indie a Číny.

Na programe stále makáme a ladíme detaily. Pozývame vás všetkých do Hotela Tatra v Bratislave a do Europa SC, Cinemax v Banskej Bystrici. Príďte sa pozrieť na tie najlepšie dychberúce dokumentárne filmy z celého sveta, významných hostí, pútavé prednášky a diskusie. Čím viac vás príde, tým budeme šťastnejší 🙂 Tešíme sa na vás!

Komentáre