Poslednou zastávkou tohtoročnej festivalovej tour je mesto Šamorín, kam prichádzame po prvýkrát. Tešíme sa, že festival sa bude konať v najzaujímavejšom kine Slovenska v Tuli Cinema v známom areáli x-bionic® sphere. Ak ho chcete zadarmo vyskúšať, máte jedinečnú šancu. Čakáme vás tam 14. decembra s bohatým programom.

Zdroj: samorin.sk

Náš festival privítal i primátor mesta Šamorín Mgr. Gabriel BÁRDOS. „Po prvýkrát hostíme v našom meste festival EKOTOPFILM – ENVIROFILM a som presvedčený, že tak školská mládež ako aj všetci občania nášho mesta príjmu túto filmovú akciu pozitívne. Enviromentálna tematika by mala byť pre našich občanov lákavá a zaujímavá už aj z toho dôvodu, že žijeme na najväčšom suchozemskom ostrove Európy nad najväčšou zásobárňou pitnej vody. Z toho dôvodu kvalita životného prostredia respektíve kvalita života ľudí Žitného ostrova nemôže byť ľahostajná nikomu z nás.“

Program festivalu otvárame o 16:00 filmom vhodným aj pre rodiny s deťmi – ŽIVOT V OBLAKOCH. Ako na Noemovej arche plávajúcej časom, prežívajú v Tatrách kamzíky spolu s ďalšími obyvateľmi arktickej prírody už viac ako desaťtisíc rokov. V tomto vysokohorskom prostredí, ktoré je polovicu roka pokryté snehom, je človek dodnes len príležitostným hosťom.

Všetci radi jeme. Milujeme kuchárske programy v televízii, časopisy o varení a blogy o dobrom jedle. Ale ako je to možné, že takmer 50% nášho jedla končí ako odpad? Pozývame vás na zaujímavý dokument DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM, kde sa filmári a gurmáni Jen a Grant sa ponoria do sveta odpadkov z farmy, obchodov, až po ten ich z vlastnej chladničky.

V rámci nášho festivalu vám prinášame i zaujímavý program “mimo plátna”. Pozývame vás na zaujímavú diskusiu o 18:00 s názvom „Z 12% na 50% – OD TRIEDENIA K RECYKLOVANIU“, ktorá bude zameraná na odpadovú situáciu vo svete v porovnaní so situáciou na Slovensku. Slovensko je v recyklácii na chvoste zoznamu členských krajín EÚ. Recyklujeme žalostných 12% odpadu, zvyšok končí na skládkach. Európskym priemerom je 32% (2012). Ako je na tom mesto Šamorín, čo sa separácie týka, oproti zvyšku Slovenska? Príďte si na túto tému s nami podiskutovať. Našimi hosťami budú Ing. Arnold Kocsis, vedúci oddelenia životného prostredia MsU Šamorín a Peter Krasnec z Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve.

Zdroj: pixabay.com

Po diskusii opäť pokračujeme filmovým programom. O 19:00 vás pozývame na dokument SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY, kde nám Alex James prezradí, prečo treba dnešnú módu spomaliť. Taktiež vás pozývame pozrieť sa na to, aká bude BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST a festival uzavrieme dychberúcim filmom GANGA: SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA, príbehom rieky, ktorú uctieva miliarda ľudí. 500 miliónov ľudí je na nej závislých. 

Priatelia, veríme, že ste si z nášho programu vybrali. Vstup je u nás ZADARMO!

Tešíme sa na vás 😉 

Komentáre