Trávia mesiace na moriach a v oceánoch, aby chránili a prepožičiavali svoj hlas tým, ktorí o pomoc zvolať nedokážu. Sea Shepherd Global je medzinárodná nezisková organizácia, ktorej cieľom je ukončiť ničenie oceánskej fauny a flóry ako aj ich zachovanie pre budúce generácie.

Na festivale privítame prezidenta Sea Shepherd Italy, Andrea Morella, ktorý je súčasťou organizácie od roku 2010. Oceány ohrozuje nielen nelegálny a nadmerný rybolov, proti ktorému Sea Shepherd odhodlane bojuje, ale aj znečistenie. Plasty predstavujú obrovskú hrozbu pre všetko živé v oceánoch. Členom Sea Shepherd sa može stať každý. ,,Na to, aby sme ochránili naše oceány, potrebujeme pomoc. Bojovať za ochranu života v oceánoch je nevyhnutné kvôli záchrane nás všetkých,“ vyzýva Morello verejnosť. Vďaka Morellovi sa za roky dobrovoľnej práce rozšírilo povedomie o Sea Shepherd po celom Taliansku, kde má stovky nasledovateľov a dobrovoľníkov.

Andrea Morello  zdroj: ilbuiooltrelasiepe.wordpress.com

Sea Shepherd založil spolu so skupinou dobrovoľníkov Paul Watson v roku 1977, ako novú organizáciu odhodlanú použiť na ochranu morského života akékoľvek prostriedky. Do pozornosti sa dostali hneď v roku 1979, keď v prístave mesta Porto potopili nechvaľne známu pirátsku loď Sierra. Odvtedy sa Sea Shepherd angažovali v nespočte rôznych ochranárskych akcií.

zdroj: seashepherd.it

Sea Shepherd pred pár dňami vypustili do sveta novú mrazivú kampaň na záchranu oceánskej fauny. Kampaň v spote spracúva problém plastového odpadu, ktorý predstavuje obrovské riziko pre všetko živé v oceánoch a moriach. Zobrazuje smutnú realitu zvierat doslova uväznených v plaste. ,,Na vine sme my ľudia, ktorí sme svetu predstavili túto smrtonosnú látku. Ak nezakročíme, čoskoro bude v oceánoch viac plastov ako živočíchov,“ komentuje myšlienku kampane Alex Cornelissen, CEO Sea Shepherd Global.

.

Príďťe si na festival vypočuť dobrodružné príbehy jedného z členov svetoznámeho ochranárskeho zoskupenia. Andrea Morello vystúpi v Bratislave v utorok 1. mája o 19:00 v Hoteli Tatra. 

Komentáre