Permakultúra je pojem, ktorý nie je môžno zatiaľ každému známy. Ponúka nám prepracované dizajny záhrad, domov a aj celých miest. Prepojené systémy, minimalizácia práce, efektívne nakladanie s materiálom a bezodpadový chod. Ako taký dizajn vytvoriť? V tom nám pomôže pár princípov odpozorovaných z prírody. O princípoch a aktivitách organizácie Permakultúra SK sa dozviete aj na našom festivale.

Zdroj: Václav Petráš

Václav Petráš

Václav Petráš (1987) žije v Skalických vinohradoch, kde buduje svoj domov podľa princípov permakultúry. Ako permakultúrny dizajnér pomáha ľudom navrhovať a realizovať plnohodnotné úžitkové záhrady. Ako lektor pre deti pracuje na základnej škole v Skalici a organizuje kurzy a workshopy pre dospelých. Vďaka predsedovaniu v organizácii Permakultúra SK má možnosť pracovať na projektoch šíriacich PK na Slovensku, zakladá Miestne jadrá permakultúry a organizuje Roľnícky zjazd. Vo voľnom čase sa venuje tvorbe pôdy, biouhlia, semenáreniu a hlavne starostlivosti o ovocné stromy a ich úrodu.

Nenechajte si ujsť diskusiu Permakultúra – cesta k ozdraveniu Zeme s Václavom Petrášom na festivale Ekotopfilm – Envirofilm 21. februára 2019 o 18:00 v Holíčskom zámku. Vstup na prednášku ako aj filmové premietania je VOĽNÝ.

Komentáre